WikiLeaks Başkanlık Seçimini Etkiler mi?


28 Temmuz 2016 Perşembe 13:00
WikiLeaks Başkanlık Seçimini Etkiler mi?

Geçtiğimiz süreçte birçok skandalın ortaya çıkmasında etkin rol oynayan WikiLeaks, 2016 ABD Başkanlık Seçimleri‘nin kaderini etkileyebilecek çalışmalarını sürdürüyor.

WikiLeaks, daha önceki süreçte Hillary Clinton‘ın da aralarında bulunduğu üst düzey Demokrat Ulusal Kongre üyelerine ait yaklaşık 20 bin e-posta yayınlamıştı.

İsveç merkezli uluslararası organizasyon WikiLeaks şimdiki süreçte ise DNC‘ye ait ses kayıtlarının paylaşımında bulundu.

WikiLeaks ses kayıtlarını yayınladı

Toplamda 29 telefon konuşmasını içeren ses kayıtlarının toplam uzunluğu 14 dakika ile sınırlı durumda.

The Next Web‘te yer alan habere göre, WikiLeaks kurucusu Julian Assange, gelecek günlerde daha fazla paylaşımların yapılabileceğini dile getiriyor.

Julian Assange gelecek günlerde yapılabilecek sızıntıların; başkanlık yarışına günümüzden çok daha fazla etki edebileceğini ifade ediyor.

16-07/28/6753a9-1469671512.jpg

Söz konusu ses kayıtlarının içeriğini ise geçen haftaki sızıntının aksine, basın ya da diğer parti üyeleri ile yakınlaşmalar oluşturmuyor.

WikiLeaks‘ın ileriki süreçte yapacağı paylaşımların içeriğinin ne olacağı bilinmez. Fakat ilk iki paylaşımın Hillary Clinton‘un partisi odaklı olduğu düşünülürse, Başkanlık Seçimi’nde Donald Trump‘un etkisinin daha ağır basabileceği senaryolar oluşmuş durumda.

:: WikiLeaks’ın 2016 ABD Başkanlık Seçimi’ne yönelik olarak gelecek süreçte ne tür belgeler yayınlayabileceğini düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
7 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Trump başkan

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Trump gelirse görün şenliği..

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Bu Julian Assange amerikan gizli devletinin maşası, kimi yükseltmek kimi düşürmek istiyorlarsa bu adama bilgileri gizliden aktarıyorlar sonra pat aaaa Wikileaks gizli bilgileri hacklemiş. Yahu amerika istemeseler bu adamı her türlü kaldırırlar orta da, dünyanın tüm domainleri amerikadan kontrol ediliyor ama yakalama listesinde olan bu adamın hiçbir yayını engellenmiyor. Yemeyin milleti.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

ne etkilicek bizim belge diye irmik tatlısı tarifini felan yayınlamıştı. hem de fetönün yanından

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

etkileyebilir. ben şahsen wikileaksin öyle bahsedildiği gibi bağımsız olup, kirli çamaşırları ortaya döktüğüne inanmıyorum. kendileri gayet başkaları tarafından güdümlü bir yapılanma bence. topluma yön verme, bazı kişileri-kurumları hizaya getirme yahut ayar verme amaçlı olduklarına inanıyorum. clinton'un gizli belgeleri vs var diyelim peki trump çok mu masumdur çok mu temizdir, onun gizli belgeleri görüşmeleri yok mudur ? elbette vardır.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Önemli olan ABD'deki basında ses getirdi mi bu olay ona bakmak gerekir. ABD'deki basın kendi ülkelerinde olan bitenleri genelde pek yayınlamazlar. Belki Trump'ın kanalları bunları yayınlıyor olabilir ancak birde halkın duruma bakışı önemli. Öncelikle halkın gözlemden geçirilmesi gerekir. Etkileyebilirde etkilemeyebilirde. Eğer Trump isteniyorsa başkan olarak zaten halk etkilensin diye kamuoyu çalışmaları ona göre yapılıyordur. Abd basınına bir göz gezdirin. Eğer buna yönelik çok yayın varsa gözönünde olan, o zaman halkı etkiler tabikide.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

wikileaks ilk zamanlar gerçekti şimdi cia in malıdır

" WikiLeaks Başkanlık Seçimini Etkiler mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WikiLeaks Başkanlık Seçimini Etkiler mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WikiLeaks Başkanlık Seçimini Etkiler mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)