Okunma

WikiLeaks’in Resmi Para Kaynağı Kesildi


05 Aralık 2010 Pazar 09:00
WikiLeaks’in Resmi Para Kaynağı Kesildi

Sızdırılan 250 bin çok gizli belgeyi paylaşmasıyla kısa sürede dünyanın en çok konuştuğu site haline gelen WikiLeaks‘i devletlerin resmi yollardan öldürme faaliyetleri devam ediyor.

İçinde Türkiye‘nin de bulunduğu birçok devlet hakkında Amerikan istihbaratının tuttuğu notaları yayınlayan site yayınına devam etmek için tüm güvenlik önemlerini aldığını iddia etmişti.

Geçtiğimiz günlerde, Amerikan hükümetinin baskısıyla DNS’leri yasaklanan ve erişimi engellenen siteye şimdi de para darbesi geldi.

 

 

Peki, Bu Olay WikiLeaks’i Nasıl Etkiler?

WikiLeaks, kanundışı olmamak için gelir kaynaklarının sadece PayPal‘den gelen bağışlar olduğunu açıklamıştı. Ülkelere meydan okuyan site bugün Twitter‘da yaptığı açıklamayla PayPal’in kendilerini sistemden çıkarttığını belirtti.

WikiLeaks böylede yasal faaliyetlerini sürdürmek için yetkililere açıkladığı tek gelir kaynağını da kaybetmiş oldu. Site bundan sonra yaptığı yüklü harcamalara resmi bir gelir kaynağı belirtmezse hükümetler tarafından kara para aklayıcısı olarak ilan edilecek.

Bu sayede site, kanun dışı örgütler listesinde WikiLeaks‘in de yeri kanunlara göre yer alabilecek. Eğer WikiLeaks’e giremiyorsanız bu adresteki yazımız size yardımcı olabilir.

:: WikiLeaks’in devletlere açtığı bu savaş sizce nasıl sonuçlanacak?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" WikiLeaks’in Resmi Para Kaynağı Kesildi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WikiLeaks’in Resmi Para Kaynağı Kesildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WikiLeaks’in Resmi Para Kaynağı Kesildi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "