Okunma

ABD Ordusu Haber Sitelerini Yasakladı


17 Aralık 2010 Cuma 08:15
ABD Ordusu Haber Sitelerini Yasakladı

İlki yazın ikincisi ise  geçtiğimiz haftalarda yaşanan WikiLeaks skandalı, ABD ordusunun sıkı yönetime geçmesini sağladı. USB bellekler konusunda kısıtlamalar getiren ordu şimdi ise personelin isyan etmesini sağlayan yeni bir yasakla gündemde.

Amerikan Havva Kuvvetleri‘ne bağlı çalışanlar dünyanın en ünlü haber sitelerine girmeye çalıştıkları zaman ekranlarında ‘giriş reddedildi’ uyarısıyla karşılaştı.

Bu konuda şikayetlerini ilgili haber sitelerine e-posta yolluyla belirten ordu mensuplarına göre askeriye içerisinde dünya çapında 25 gazete ve derginin adreslerine giriş yasaklandı.

 

 

25 Sitenin Ortak Özelliği Nedir?

New York TimesGuardianEl Pais, Le Monde ve Der Spiegel‘in de bulunduğu 25 site için Amerikan ordusu sözcüsü Binbaşı  Toni Tones, insanların çalışmalarına engelledikleri için engelledik yorumunda bulundu.

Ancak bu siteler incelendiği zaman hepsinin WikiLeaks hareketine en büyük destek veren yayın kuruluşlarına ait olduğu dikkat çekiyor.

ABD ordusunun WikiLeaks skandalını sansürlemek için daha da ciddi önlemler alınacağına çalışanlar ve medya kesin gözüyle bakıyor.

Öte yandan gönüllü askerlik uygulaması nedeniyle ordunun personelini propaganda yapmak için sosyal ağları yönlendirdiği de bilinen bir gerçek.

:: WikiLeaks’i destekiyor musunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ABD Ordusu Haber Sitelerini Yasakladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ABD Ordusu Haber Sitelerini Yasakladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ABD Ordusu Haber Sitelerini Yasakladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "