Okunma

Şifreli WikiLeaks Belgeleri Açıklanıyor mu?


07 Aralık 2010 Salı 11:00
Şifreli WikiLeaks Belgeleri Açıklanıyor mu?

Geçtiğimiz yaz Afganistan savaşıyla ilgili açıkladığı belgelerle kendinden söz ettiren WikiLeaks, tüm dünyayı karıştıran yeni eylemleriyle internet’in en popüler sitesi olmuştu.

Site, tüm yasal çalışmalara, engellere ve hacker saldırılarına rağmen faaliyetlerini sürdürmeye devam etti. Resmi para kaynağı kesilen WikiLeaks‘in bu konu üzerine de geri adım atmaması kamuoyunda sitenin artık durduralamaz olduğu görüşünü yaygınlaştırmıştı.

Ancak kısa süre önce haber ajanslarından verilen bir bilgi gizli belge savaşının sonunun gelebileceğini gözler önüne serdi. Sitenin kurucusu,  Julian Assange bugün İngiliz güvenlik güçleri tarafından tutuklandı.

Şifreli Belgeler Açıklanacak mı?

Assange hakkında bir süredir devam eden tecavüz suçlaması nedeniyle yapılan bu tutuklama WikiLeaks efsanesinin sonunu getirebilir. Kendini güvene almak için nükleer sığınaktan yayın yapan Assange tüm istihbarat birimleri tarafından en çok aranılan kişi ilan edilmişti

Peki, tüm hacker saldırılarına ve resmi girişimlere karşı önlem alan WikiLeaks bu durum karşısında çaresiz mi kalacak? Julian Assange geçtiğimiz haftalarda savaş çıkatacak kadar kritik olan belgeleri şifreleyip internet’e dağıttığını ve başına bir şey gelirse yardımcılarının bu şifreyi basına açıklayacağını söylemişti.

WikiLeaks kıyameti olarak bilinen ve dünya kamuoyunu kökten değiştireceği sanılan şifreli belgeler önümüzdeki günlerde açıklanabilir. Gelişmeleri sizlere vermeye devam edeceğiz…

:: Sizce bu tutuklama olayı komplo teorisinin bir parçası mı? WikiLeaks krizi savaşla mı sonuçlacak?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Şifreli WikiLeaks Belgeleri Açıklanıyor mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şifreli WikiLeaks Belgeleri Açıklanıyor mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şifreli WikiLeaks Belgeleri Açıklanıyor mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "