Okunma

WikiLeaks Özgürlüğüne Kavuşacak mı?


08 Aralık 2010 Çarşamba 10:30
WikiLeaks Özgürlüğüne Kavuşacak mı?

Tüm dünyayı sarsan web sitesi WikiLeaks‘e dün yine habercilerin büyük bir ilgisi vardı. Ancak bu sefer ilginin sebebi devletleri endişelendiren gizli belgelerden çok sitenin kurucusunun bazı kaynaklara göre tutuklanması diğerlerine göre ise kanuna teslim olmasıydı.(Şifreli WikiLeaks Belgeleri Açıklanıyor mu?)

Olay adam Julian Assange hakkında geçtiğimiz yaz iki kadına tecavüzde bulunduğuyla ilgili suç duyurusunda bulunulmuştu. Assange  şu anda İngiliz adeletinin elinde ve tecavüz suçlamasından dolayı yargılanması bekleniyor.

 

 

Komplo mu Gerçek mi?

Bu olayın WikiLeaks’in cesur tavırlarını engellemek için komplo olduğunu düşünen Assange tarafları ise özel bir site açarak idollerinin serbest bırakılması için protesto girişimlerine başladı.

Freeasange.com adlı site, şu anda tutuklu bulunan olay adamı savunan içeriklerle dolu. Bu çağrının üzerine, bazı anarşist gruplar Julian Assange’ın serbest bırakılması için destekte bulunacaklarını açıkladı.

Dün Avusturalyalı diplomatlarda Assange’ın serbest bırakılması gerektiğini düşündüklerini duyurmuşlardı.İlgili siteye buradan ulaşabilirsiniz.

:: Sizce tecavüz iddiası WikiLeaks’i durdurmak için hazırlanmış bir komplo mu?

  

 


 

 

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “WikiLeaks Özgürlüğüne Kavuşacak mı?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Zamanlama çok enteresan…

" WikiLeaks Özgürlüğüne Kavuşacak mı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WikiLeaks Özgürlüğüne Kavuşacak mı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WikiLeaks Özgürlüğüne Kavuşacak mı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "