Okunma

Wikileaks Twitter’ı tehdit mi etti?


07 Ocak 2017 Cumartesi 13:10
Wikileaks Twitter’ı tehdit mi etti?

Wikileaks bugüne kadar çoğunlukla ABD’yi hedef alan ve devletler hakkındaki gizli belgeleri ortaya döken yayın politikasıyla dikkati çekiyordu. 

Ancak Wikileaks’ın yeni tweet’i ortalığı karıştırdı. Twitter’daki onaylı hesaplara dair verilere ulaştıklarını ve bu bilgileri yayınlayıp yayınlamamayı tartıştıklarını duyuran Wikileaks tüm dünyadan ağır tepki aldı.

Hesap sahipleri ölüm riskiyle karşı karşıya

Onaylı hesaplar arasında, diktatörlükle yönetilen ülkelerde muhalefet yapan kişilerin hesapları da yer alıyor ve bu bilgilerin gerçekte kime ait olduğunun açıklanması, bu kişilerin hayatını tehlikeye sokacağı için intrnette yoğun bir tepki oluştu.

Web’in kurucusu olarak bilinen Tim Berners-Lee bile Wikileaks’e cevap verip, “bunu aklından çıkar,” mesajını yayınladı.

Gelen tepkilerden sonra Wikileaks, ilgili tweet’ini silmek zorunda kaldı ancak şimdi internette yeni bir şüphe oluştu. Wikileaks bir nedenle Twitter’ı tehdit mi etmeye çalıştı?

Wikileaks’ın Twitter’daki onaylı hesapların detaylarına ulaşması aynı zamanda Twitter’ın sunucularında önemli bir sızıntı olduğu anlamına geliyor. Twitter da şimdi bu bilgilerin gerçekten sızıp sızmadığını anlamak için şirket içinde bir soruşturma başlattı. 

:: Wikileaks, Twitter’ın onaylı hesaplarından ne istiyor olabilir?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Wikileaks Twitter’ı tehdit mi etti?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Para istiyor

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Tam Tolga'lık bir haber 🙂

    Sansüre karşıyız ve Wikileaks ne biliyorsa yayınlasın!

" Wikileaks Twitter’ı tehdit mi etti? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Wikileaks Twitter’ı tehdit mi etti? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Wikileaks Twitter’ı tehdit mi etti? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "