Okunma

Wikipedia 10. Yılını Kutluyor


15 Ocak 2011 Cumartesi 16:00
Wikipedia 10. Yılını Kutluyor

Wikipedia… Pek tanınmayan bir şeyin anlamını öğrenmek istediğimizde başvurduğumuz bir numaralı bilgi kaynağı. Siteyi ayda ortalama 400 milyondan fazla kişi ziyaret ediyor. Wikipedia’da, farklı dillerde, 17 milyondan fazla makale bulunuyor. Ziyaret sayısının, 2015 yılına kadar, ayda 1 milyarı bulması bekleniyor. 

Wikipedia’nın kurucusu Jimmy Wales, “Bu tür bir başarıyı elde edeceğimizi, rüyamızda görsek inanmazdık. Sadece çekirdek kadromuza değil, her gün onlarca makale giren ve eski yazıları güncelleyen binlerce kullanıcımıza da büyük bir teşekkür borçluyuz. Büyümeye ve gelişmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

:: Wikipedia’nın başarısını neye bağlıyorsunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Wikipedia 10. Yılını Kutluyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Wikipedia 10. Yılını Kutluyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Wikipedia 10. Yılını Kutluyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "