Okunma

Wikipedia İmaj Değiştiriyor


12 Şubat 2010 Cuma 13:00
Wikipedia İmaj Değiştiriyor

Geçtiğimiz aylarda yaşanan ve sitenin gönüllü editörlerinin üst üste, işi bırakmasıyla sonuçlanan Wikipedia krizi, ünlü sanal ansiklopediyi zor duruma sokmuştu. Bir de buna haklarında yazılan, bilgilerin kişilik haklarını engellediğini düşünen ünlülerin açtığı davalar da eklenince, site yönetimi sıkıntılı dönemler geçirdi.

Ancak her şeye rağmen, bir internet adresi olan Wikipedia, geri çekilmeye niyetli değil. Sosyal ağların güçlenmesiyle birlikte, aylık trafiğini yavaş yavaş kaybeden sanal ansiklopedi, tasarımını değiştirmeyi hazırlanıyor.


Yeni tasarım kullanıcı dostu özelliklere sahip

Betayı nasıl deneyeceksiniz?

Wiki yetkilileri, bugünden itibaren üyelerinin sayfanın Beta görünümünü test etmesine olanak sağlayacak. Peki Wikipedia’nın Beta tasarımını denemek için ne yapmanız gerekiyor?


Beta testi tüm dillerde geçerli

Ekranın üstünde bulunan ‘Try Beta’ (Vikipedi için, Betayı Dene) seçeneğine tıklayın. Karşınıza gelen ekranda ise ‘Let’s Try Out’ (Hadi Yapalım) adlı kutucuğu işaretleyin.

Bundan sonra ise sitenin yeni tasarımıyla karışılacaksınız. Wikipedia’nın yeni imajında ilk dikkat çeken nokta ise, arama kutucuğunun ekranın üst kısmına yerleştirilmiş olması. Yeni tasarımı yapan ekip, kullanıcı dostu değişikler yapmayı tercih etmiş.

:: Wikipedia’nın yeni tasarımını beğendiniz mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Wikipedia İmaj Değiştiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Wikipedia İmaj Değiştiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Wikipedia İmaj Değiştiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "