Okunma

Yeni Bir Reklamsız Sosyal Ağ


23 Temmuz 2015 Perşembe 10:30
Yeni Bir Reklamsız Sosyal Ağ

Wikipedia kurucularından Jimmy Walles, uzun bir aranın ardından yeni bir girişim ile karşımıza çıkıyor. Twitter benzeri fakat reklamsız yeni bir sosyal ağ olan TPO.com, Jimmy Wallles tarafından Wikipedia gibi kar amacı gütmeyen bir site olarak tanıtıldı.

Kar amacı gütmeyen reklamsız sosyal ağ: TPO.com

Jimmey Walles‘ın yakın zaman önce yönetimine katıldığı The People’s Operator (TPO) ile ortaklaşa geliştirdiği TPO.com, ismini de buradan almakta. Kullanıcılarının bilinen sosyal ağlarda olduğu gibi durum güncellemesi yapabileceği TPO.com, kar amacı gütmemesinin yanı sıra, destek bekleyen diğer kar amacı gütmeyen kuruluşların da fon toplayabilmesine olanak sağlıyor.

15-07/23/01-tpo-reklamsiz-sosyal-ag-jimmy-walles.png

Kullanıcılarının çeşitli hayır kurumlarına bağış yapabilmesine olanak sağlayan The People’s Operator ise, 2012 yılında Birleşik Krallık’ta faaliyet göstermeye başlamış. Faturaların %10 kadarının istenen hayır kurumuna bağışlanabilmesine izin veren The People’s Operator, TPO.com ile birlikte Amerika’ya da açılıyor. 

TPO.com ile daha geniş kitlelere ulaşması beklenen The People’s Operator, bakalım ilerleyen tarihlerde nasıl gelişme gösterecek?

:: Kar macı gütmeyen reklamsız girişimler hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Yeni Bir Reklamsız Sosyal Ağ”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook ve Twitter gibi geniş bir kitleye ulaşması çok zor. Amerika ve Britanya'nın dışına çıkarsa büyüyebilir.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Wikipedia gibi bir gelir kaynağı var adamda tabii ki reklamsız yapar 😀

 3. SDN Okuru dedi ki:

  reklamsız gelir elde edemez tutmazsada kapanması yakındır….

 4. SDN Okuru dedi ki:

  sosyal ağa face ile bağlanılması

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bu arkadaş hep böyle girişiyor işlerine. Sonra bağış verin lütfen diye ağlıyor. =) bkz. Wiki

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Kapanmasa da çok tutucağını sanmı***** ***** olsun 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Abi şu saatten sonra Sosyal medya sitesi kurmak akıl işi değil. Facebook, Twitter, YouTube, Google , İnstagram, Vine, Tumblr, Snapchat…. İnsanlar doydu artık. Ve bu saydığım sosyal platformlar oturmuş ve belirli bir kitleyi eline almış platformlar. Bunlar varken neden yeni bir sosyal platforma geçsin ki insanlar? Başka alanlarda başka fikirler üretsinler. Sosyal medya doydu ve oturdu artık. Artık bu tür şeylerde ısrar etmenin bir anlamı yok. Facebook a o kadar alternatif geliştirdiler tuttu mu? Tutmadı. Twitter'a o kadar alternatif geliştirdiler. Tuttu mu? Tutmadı. Neden? Orijinali varken çakmasına/kopyasına yönelmez insanlar. Bence Wales bir sözlük sitesi kursaydı daha iyi olurdu. Vikipedi gibi bilgi ama her kullanıcı ayrı ayrı bilgi yazıyor bir başlığın altına.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Reklamsız olması harika

 9. SDN Okuru dedi ki:

  yakında kapanır.

" Yeni Bir Reklamsız Sosyal Ağ konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Bir Reklamsız Sosyal Ağ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Bir Reklamsız Sosyal Ağ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "