Okunma

Wikipedia Yeni Yazarların Yanında


04 Aralık 2008 Perşembe 11:30
Wikipedia Yeni Yazarların Yanında

Wikipedia online ansiklopedinin ardındaki Wikimedia Vakfı, deneyimsiz yazarların da başlık doldurmaları ve düzenlemelerini çok daha kolay hale getirmek için yeni bir proje üzerinde çalıştıklarını belirtti. Stanton Vakfı‘ndan bu amaçla kullanılmak üzere 890.000 dolar bağış alan vakıf, kullanıcı arayüzünü bu işlerden fazla anlamayan katılımcıların da kolaylıkla kavrayabileceği hale getirmeyi hedefliyor.

Herkes Kolaylıkla Kullanabilecek

Mevcut Wikipedia yazarlarının orta ve yüksek seviyede teknik anlayışa sahip olduğunu belirten Wikimedia Vakfı yetkilisi Sue Gardner, bu durumun katkıda bulunmak isteyen ancak yeterli teknik bilgiye sahip olmayan büyük bir kitleyi Wikipedia dışında bıraktığına dikkat çekiyor. Arayüzdeki kompleks öğeleri gizleyerek, yeni yazarları ihtiyaç duymayacakları karmaşık menülerden kurtarma amacıyla çalışmalarını sürdüren geliştirme ekibinin, ortaya daha verimli kullanılabilecek bir Wikipedia çıkaracağına şüphe yok.

:: Wikipedia’da yazmayı düşünür müsünüz?

Bilgi İçin : Wikimedia Foundation
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Wikipedia Yeni Yazarların Yanında konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Wikipedia Yeni Yazarların Yanında ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Wikipedia Yeni Yazarların Yanında ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "