Okunma

Win 7 Mobil Oyunları Değiştirecek


16 Şubat 2010 Salı 11:30
Win 7 Mobil Oyunları Değiştirecek

Bundan yaklaşık 7 sene önce Windows Live platformu ilk devreye girdiği zaman, Microsoft oyun dünyasında büyük bir devrim yapacağını açıklamıştı. Ancak aradan bu kadar süre içerisinde, Live sadece Xbox konsolunda tam anlamıyla aktif şekilde çalıştı.

Geçtiğimiz aylarda, Microsoft yetkilileri 2010 yılının bu platformun parlayacağı sene olacağını açıklamışlardı. Bill Gates’in uzun süredir hayal ettiği çoklu platform Live hayali Windows 7 Mobile ile birlikte gerçek olabilir. Kısa süre önce açıklanan bu işletim sistemi özellikle dokunmatik ekran desteğiyle birlikte, mobil oyun dünyasına yenilikler getirmeye hazırlanıyor.

Hedef: iPhone’la rekabet etmek

Firmanın şimdiki ilk hedefi ise, Live‘i cep telefonlarına da uygun hale getirmek. Microsoft CEO‘su Steve Ballmer yaptığı açıklamayla, Xbox Live‘de bulunan tüm özelliklerin mobil platformlarda da çalışacağını müjdeledi. Yazılım firması bu yöntemle, en büyük rakibi olan iPhone oyunlarıyla yarışmak istiyor.

Cep telefonu kullanıcıları, artık oyunları dokunmatik özelliklerle yönetecekler. Bunun dışında Live’de bulunan, ödüller ve hareketli avatar’lar arttık mobil platformlarda da kullanılabilecek. Firma 2010‘un aralık ayıyla birlikte, mobil platformda tam bir hâkimiyet sağlamayı planlıyor.

Önümüzdeki aylarda Windows 7 Mobile‘ın tüm gücünü sergileyecek olan oyunlar yavaş yavaş piyasaya piyasaya sürülmeye başlayacak. Apple’ın iPhone’una çoklu platformlarla savaş açan Microsoft sayesinde, oyunculuk anlayışı da değişmeye başlayacak gibi görünüyor. Bu rekabet ise şirketlerden çok oyuncuların işine yarayacak.

:: Live platformunun mobil cihazlara da gelmesi ilginizi çekti mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Win 7 Mobil Oyunları Değiştirecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Win 7 Mobil Oyunları Değiştirecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Win 7 Mobil Oyunları Değiştirecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "