Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesinin gizli başarısı!


02 Ekim 2020 Cuma 13:35
Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesinin gizli başarısı!

Windows 10 güncellemesi yani yakın zaman önce gelen Mayıs 2020 güncellemesi kullanıcılar için tamamen isteğe bağlı ancak Linux desteği ve daha önemli sorunları çözüyor. Söz konusu yama, uzamsal ses kullanan oyunların çalışmayı durdurmasına neden olan bir sorun için bir düzeltme içeriyor ve ayrıca şu ana kadar son zamanlarda ortaya çıkan birkaç hatayı gideriyor.

Windows 10 güncellemesi ve çözdüğü sorunlar

Microsoft’un da bildirdiği kadarıyla bu güncelleme, yaklaşık 50 sorunu çözüyor. Bunlar arasında ise bilgisayarın uyku modu veya bekletme modunda iken açıldığında karşılaşılan İnternet bağlantı sorunlarından, konsol komutlarının gün, ay ve yıl alanlarında beliren sorunları gideriyor. Bunların yanında, küçük iyileştirmeler de bu düzeltilen sorunlar arasında yer alıyor.

Güncellemeyi kurmak isteyip istemediğiniz ve bunu yapmanızın gerekip gerekmediği size bağlı ve muhtemelen iyileştirdiği büyük hatalardan birine sahipseniz güncellemeyi yapmak işinizi daha da kolaylaştırır. Hata düzeltmeleri ve iyileştirmeleri için Microsoft’un destek İnternet sitesine giderek tam listeye göz atabilirsiniz.

Windows-10-guncellemesi-01

Bunun yanında AdDuplex güncelleme hakkında bir rapor yayımladı. Yukarıda da gördüğünüz rakamların detaylarına bir bakalım. Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesinin artık bazı istisnalar dışında bilgisayarların üçte birinden fazlasında yüklü durumda.

Eylül ayına ait istatistiklere göre, yüzde 34,5’lik Windows kullanıcısı, Windows 10 1909 sürümünü kullanıyor. Bunun yanında yeni mayıs güncellemesinin kullanıcı sayısı ise yüzde 33,7‘ye yükseldi. Ağustos ayında mayıs güncellemesi yüzde 24,1 iken eylül ayında yüzde 33,7’ye yükseliyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesinin gizli başarısı!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Windows 10 2004 en problemli surumlerden biri. Kasim surumunu bekliyorum

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Windowstaki hatalar başka işletim sisteminde olursa yerin dibine koyarlar.
  Tekel e mahkum olmayalım şahsen PC Alırsam fredos Alırım linux un bir sürü işletim sistemleri var onlardan Pardus u kurarım çünkü ikinci işletim sistemi olarak pardusu kurduğumda teknik desteği eksik etmediler sağolsunlar

" Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesinin gizli başarısı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesinin gizli başarısı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesinin gizli başarısı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!