Okunma

Windows 10 hesap makinesi için önemli yenilik


17 Ocak 2020 Cuma 15:00
Windows 10 hesap makinesi için önemli yenilik

Microsoft’un gönüllü test kullanıcısı platformu Insider, yeni bir duyuru yayınladı. Insider 19546 yapı sürümü ile beraber Windows 10 hesap makinesi uygulaması büyük bir işlevsellik kazandı.

Windows 10 hesap makinesi artık grafik çizebilecek

Microsoft üzerine titrediği Windows 10 işletim sistemine yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Windows 10 hesap makinesi uygulaması yeni Insider güncellemesi ile büyük bir işleve kavuştu.

windows 10 hesap makinesi grafik

Windows 10 19546 sürüme sahip yapısı ile Windows hesap makinesi, özel bir Grafik Modu ile beraber Windows arama dizinindeki hataları belirlemeye yardımcı olan Indexer Diagnostics uygulamasını aldı.

windows 10 insider

Grafik tabanlı hesap makinesi; lineer cebir grafikleri gibi hesaplamaları ve analizleri yapabiliyor. Grafik çizildikten sonra X ve Y eksenindeki ortak noktalar hakkında ayrıntılar vererek grafiği analiz etmenize izin veriyor.

Microsoft yıllardır hesap makinesi uygulamasının eksiklikleri nedeniyle eleştiriliyordu. Ancak, yeni Hesap Makinesi beklentileri bu kez tamamen karşılayacak gibi duruyor.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Windows 10 hesap makinesi için önemli yenilik”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Windows seven vatandaş directx’i linux’e serbest bıraksın bide o zaman bak bakalım kimse windows’un yüzüne bakıyor mu,yada oyun piyasası ve grafik 3d gibi piyasalar Opengl yada artık vulkan’a dönerse windows kendine don alamaz ki şuan bile açık kaynak canını yaktığı için oralara salınıyor

 2. Tasarım dedi ki:

  Önce şunun tasarımını bi el atsınlar…

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hava durumunu da değiştirsin 😀

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Windows bitmiş diyen süper zeka hayatında en ufak başarısı olmayan kişilerin windowsu yenilik yapmasına rağmen eleştirmesi ilginç. Bunu derler ama sonuna kadarda Windows kullanırlar.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Windows ufak işlerden kocaman işler çıkartmayı biliyorsun. Harika.

 6. Anonim dedi ki:

  yaw windowsa bak hesap makinesiyle yenilik yapıyor..puahaha bitmiş aga bu windows..zavallı

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Windowf sidisi xp tur

" Windows 10 hesap makinesi için önemli yenilik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 10 hesap makinesi için önemli yenilik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 10 hesap makinesi için önemli yenilik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "