Okunma

Windows 10 ile Çalışan Air Hockey!


11 Ağustos 2015 Salı 04:30
Windows 10 ile Çalışan Air Hockey!

Microsoft’un, IoT(Internet of Things) yani Nesnelerin İnterneti için tasarladığı Windows 10 IoT Core sürümünün yeni versiyonu duyuruldu. Microsoft, Windows 10 tabanlı Windows 10 IoT Core sürümündeki yenilikleri daha iyi bir şekilde aktarabilmek için ise Air Hockey robotunu örnek gösterdi!

15-08/11/ms10.png

Windows 10’lu Air Hockey Nasıl Çalışıyor?

Microsoft’un Windows 10’lu Air Hockey robotu, MinnowBoard Max üzerinde Windows 10 IoT Core sürümünü çalıştırıyor. Bu sayede robot üzerindeki kamera ve sensörlerle diskin hareketi izleniyor ve Windows IoT Core için geliştirilen yazılımla beraber nesnelerin birbirleriyle iletişim kurması ve doğru hamlelerin yaptırılması sağlanıyor. 

Windows 10 IoT Core’un bu versiyonundaki yenilikler!

Windows 10 IoT Core‘un yeni versiyonu çeşitli hata düzeltmeleri ve uzun süredir gelmesi beklenilen Wi-Fi ve Bluetooth desteğiyle birlikte geldi. 

Microsoft, geliştiricilerinin daima kolay ve eğlenceli bir şekilde Windows 10 IoT Core için yazılımlar geliştirmesini istediğini de belirterek Windows 10 IoT Core’da C++, C#, JS ve VB gibi yaygın geliştirme dillerine tam destek verildiğini, Python ve node.js için ise uyum desteğinin arttırıldığını da açıkladı. 

Windows 10 IoT için paylaşım platformu!

Microsoft, Windows 10 IoT Core için yapılan çalışmaların sergilenmesi ve bu çalışmaların diğer geliştiricilere de fikirler vermesi için bir platform hazırladı. Geliştiricilerin yaptıkları çalışmalara bu adresten göz atabilirsiniz!

Microsoft, Windows 10 IoT Core’u daha iyi bir şekilde tanıtması için örnek olarak sunduğu Air Hockey’i satışa sunmayacak. Ancak Windows 10 IoT Core sayesinde artık bu ve bunun gibi daha birçok ürünle karşılaşmamıza imkan sağlanmış oldu.

:: Windows 10 IoT hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarAdem Çamlıkaya

Bilgisayarla tanıştığı günden beri teknoloji dünyasıyla iç içe bir yaşam süren Adem, şu anda Atatürk Üniversitesi'nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nü okuyor ve SDN'de yazarlık yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Windows 10 ile Çalışan Air Hockey!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bana pek iyi gibi gelmedi…..

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Denemişler

  3. SDN Okuru dedi ki:

    kötü

" Windows 10 ile Çalışan Air Hockey! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 10 ile Çalışan Air Hockey! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 10 ile Çalışan Air Hockey! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "