Windows 10’dan sanal masaüstleri için yeni adım


18 Mart 2021 Perşembe 17:16
ABONE OL
Windows 10’dan sanal masaüstleri için yeni adım

Microsoft, kullanıcılarının Windows 10 için sanal masaüstlerini daha iyi optimize etmelerine imkan tanıyan bir dizi yeni özelliği test ediyor.

Sanal masaüstleri seçeneği, kullanıcıların Windows 10 kurulumlarını birden çok farklı masaüstüne bölmelerine sağlıyor. Bu, özellikle tek bir cihazda birkaç farklı görev için kullanılıyorsa daha yararlı oluyor. Ancak Microsoft, her yeni masaüstünü yeniden adlandırma seçeneği konusunda şu anda sorunlar yaşıyor. Microsoft, bu sorunu çözmek için yakında bir güncelleme getirecek. Bu güncelleme ile kullanıcılar, her masaüstü için benzersiz arka planları seçme şansı elde edecek. Sürükle ve bırak mekanizması ile masaüstleri daha kolay bir şekilde düzenlenecek.

Windows 10 sanal masaüstleri

Windows 10

Windows 10

Sanal masaüstleri her kullanıcıya hitap etmeyebilir. Ancak yardımcı program sayesinde birçok uygulamayı aynı anda kullanma seçeneğine sahip olmak bir avantaj olabilir. Dolayısıyla makinelerini birden fazla amaç için kullananlar için, son derece faydalı bir özellik diyebiliriz. Örneğin kişisel kullanımın yanı sıra iş veya oyun için kullanımlarda sanal masaüstleri işlerinizi kolaylaştırabilir. Farklı kullanımları etkili bir şekilde ayırmak, dağınıklığı sınırlar ve kullanıcının belirli kaynakları daha hızlı tanımlamasına yardımcı olur.

Ayrıca pandemi nedeniyle, iş ve kişisel kullanım için tek bir cihazı kullanıldığı düşünüldüğünde sanal masaüstleri kritik bir açığı kapatıyor.

Zamandan tasarruf

Yeni sanal masaüstü özelliklerine sahip olmak isteyen herkes, Windows Insider programına kayıt olabilir. Teknik kullanıcılar için tasarlanan Dev Channel, en deneysel özelliklerin tümüne erişim sağlar. Ancak bu özelliklere şu anda erişmek, bilgisayarınızın istikrarsız bir şekilde çalışmasına neden olabilir.

Bu yeni seçenekler, erken erişim Insider programının üyeleri için şu anda mevcuttur. Eğer herhangi bir teknik arıza çıkmaz ise bir sonraki güncellemede, tüm kullanıcılara bu özellikler ulaşacaktır.
yazarMehmet Tandoğan

1994 yılında İstanbul Eminönü'nde doğdum. Uzun yıllardır oyun ve teknolojiyle iç içeyim. Oyun sektörü ile ilgili birçok yerelleştirme çalışmasında yer aldım. SDN ailesi ile oyun ve teknoloji yolculuğumu sürdürüyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Windows 10’dan sanal masaüstleri için yeni adım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 10’dan sanal masaüstleri için yeni adım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 10’dan sanal masaüstleri için yeni adım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  2. 2 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  3. 3 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  4. 4 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  5. 5 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  6. 6 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  7. 7 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  8. 8 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  9. 9 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  10. 10 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!