Windows 10X dizüstü bilgisayarlar için geliyor!


05 Mayıs 2020 Salı 11:30
Windows 10X dizüstü bilgisayarlar için geliyor!

Geçtiğimiz aylarda Windows 10X işletim sistemini duyuran Microsoft, hazırlıklarına devam ediyor. Windows 10’un ilk defa duyuruluşunun ardından, şirket çok fazla gelişme kaydetti. Geçtiğimiz aylarda 1 milyar cihaz barajını aşan Windows 10, her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Son gelen haberlere göre, Windows 10X dizüstü bilgisayarlar için de geliyor.

Özellikle çift ekranlı bilgisayarlar için geliştirilen Windows 10X, oldukça hızlı, esnek ve akıcı bir kullanım vaat ediyor.

Çift ekranlı bilgisayarların ardından, Windows 10X dizüstü bilgisayarlar için de geliyor

Microsoft, dizüstü bilgisayarlar gibi tek ekranlı cihazların tam olarak ne zaman Windows 10X’i destekleyeceğini veya çift ekranlı cihazların ne zaman piyasaya sürüleceğini söylemiyor. Ancak gelen haberlere göre, Windows 10X öncelikle tek ekranlı bilgisayar için kullanıma sunulacak. Konuyla ilgili Microsoft cephesi, “OEM ortaklarımızla birlikte çift ekranlı cihazları pazara sunmak için doğru anı aramaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Microsoft açıklamasa da, bu duruma sebep olan şey büyük ihtimalle Corona virüsü. Özellikle donanım üretiminin sıkıntıya girdiği şu günlerde, yeni bir maceraya atılmak normalden daha fazla yatırım gerekecektir. Bu sebeple, Windows 10X dizüstü bilgisayarlar için erkenden kullanıma sunuluyor olabilir. Özellikle virüs sebebiyle evde kaldığımız şu günlerde, Windows 10 kullanımı yüzde 75 artmış durumda. Microsoft’da, kullanıcıların yeni işletim sistemlerini denemesi için bu fırsattan yararlanabilir.

Başlangıçta Surface Neo gibi çift ekranlı donanımlar için planlanan Windows 10X daha sade, basit ve modern bir Windows arayüzü içeriyor. Kullanıcı arayüzünde büyük iyileştirmeler yapılırken, çoklu görev penceresi ve başlat menüsü tamamen elden geçirilmiş durumda.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Windows 10X dizüstü bilgisayarlar için geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 10X dizüstü bilgisayarlar için geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 10X dizüstü bilgisayarlar için geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "