Okunma

Windows 10X ekran görüntüsü sızdırıldı


26 Ekim 2019 Cumartesi 21:03
Windows 10X ekran görüntüsü sızdırıldı

Microsoft geçtiğimiz ayda düzenlediği etkinlikte yeni cihazlarını ve Windows 10X sürümünü tanıtmıştı. Şirket işletim sistemi ile ilgili detaylı bilgi yayınlamadı. Ancak geçtiğimiz günlerde bir twitter kullanıcısı tarafından Windows 10X ekran görüntüsü paylaşıldı.

Windows 10X farklı bir görünüme sahip

Microsoft Windows işletim sisteminde belli zaman aralıklarında radikal değişiklikler yapıyor. En son Windows 10 güncellemesi ile birlikte başka sürüm çıkarmayacağını duyuran şirket Surface etkinliğinde yeni işletim sistemine de yer verdi.

WalkingCat rumuzlu twitter kullanıcısı Microsoft sunucularında Windows 10X ile ilgili önbellek keşfetti. Bu önbellek üzerinden ekran görüntüsü alan kullanıcı işletim sistemi hakkında bilgi paylaştı. Paylaşılan ekran görüntüsünden başlat menüsünün tablet kullanımı için uygun olmadığı görülüyor.

Windows 10X ekran görüntüleri sızdırıldı

Windows 8 menüsüne benzerliği ile dikkat çeken ekran görüntüsünde alt bölümde kısayol ikonları mevcut. Edinilen bilgilere göre kullanılan arayüzde arkaplanda bulunan uygulamalar daha hızlı çalışacak. Windows 10X işletim sisteminde Sticky Notes, Feedback Hub, Microsoft Office tarzı uygulamalar önyüklü olarak gelecek. Uygulamalar kendi ikonları üzerinden kaldırılabilecek.

Windows 10X işletim sistemi görüntüleri sızdırıldı

Santorini adı verilen arayüzde giriş için yüz tanıma sistemi de desteklenecek. Microsoft Windows 10X işletim sistemi ile birlikte kullanıcıları kendi ekosistemine dahil etmek için çalışmalar yürütüyor. Sızdırılan belgelerde bu konu ile ilgili detaylı çalışmaların da yapıldığı açıkça görülüyor. Elde edilen görüntülerde ana ekranda yapılan işlemler tarih sırasına göre yer alıyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Windows 10X ekran görüntüsü sızdırıldı”

  1. Anonim dedi ki:

    Microsoft akıllı olsa microphone ismi ile iphone’a rakip olur…

    1. Teknoloji Dostu dedi ki:

      İyiymiş

" Windows 10X ekran görüntüsü sızdırıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 10X ekran görüntüsü sızdırıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 10X ekran görüntüsü sızdırıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "