Okunma

Windows 7’ye Yakın Takip


28 Ocak 2009 Çarşamba 00:00
Windows 7’ye Yakın Takip

Microsoft’un bugüne kadar birçok alanda başı tekel davalarıyla belaya girdi. Dolayısıyla bir sonraki işletim sistemi Windows 7 de benzer konularda davalara konu olmaya aday durumda. Bu sebeple Microsoft çok yakında ABD’deki tekel davalarının bir devamı olarak federal yargıçlara ve eyaletlerdeki adalet kurumları tarafından incelenmeye başlayacak.

Windows XP’den Bu Yana…

2002 yılından bu yana süren, Windows işletim sistemini daha rekabete açık hale getirmeyi hedefleyen çalışmalar sonucunda Microsoft, Windows’un kullandığı iletişim protokollerini açık hale getirmek zorunda kalmıştı. Görünüşe göre, Windows 7‘nin çıkışı da Windows XP‘den bu yana süren davalar konusundaki sancının sürmesine sebep olacak.

:: Microsoft tekel davalarından ne zaman kurtulur?

Bilgi için: Microsoft
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Windows 7’ye Yakın Takip konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 7’ye Yakın Takip ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 7’ye Yakın Takip ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "