Okunma

Windows 8 Bulut Entegrasyonlu Olacak


21 Şubat 2012 Salı 10:45
Windows 8 Bulut Entegrasyonlu Olacak

Microsoft’un bulut hizmeti olan SkyDrive, Windows 8’e entegre bir şekilde gelecek. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde açıklanan Apple’ın yeni işletim sistemi Mountain Lion’ın, yine Apple’ın bulut hizmeti olan iCloud entegrasyonu ile geleceği açıklanmıştı. Benzer bir sistem Microsoft için de geçerli olacak.

SkyDrive, Metro uygulaması olarak Windows 8’lere gelecek. Uygulama, işletim sistemiyle tam uyumlu çalışacak ve istenilen bilgileri buluta taşımaya imkan sağlayacak. Ayrıca yine bilgisayara indirmedem bulut klasörleri arasında gezinmeye de imkan sağlayacak.

SkyDrive, şu an da olduğu gibi herkese ücretsiz 25 GB kapasite ile gelecek. Fakat iyileştirmelerini de beraberinde getirecek. 100 MB olan dosya yükleme boyutu 300 MB’a çıkartılacak. Bütün ofis belgelerini buluttan görebilmek için SkyDrive artık OpenOffice desteğine kavuşacak.

Metro arayüzü dışında da tıpkı Dropbox’ta kullanılan klasör sistemi gibi bir klasörle birlikte Windows 8 içinde yer alacak. Metro dışındaki uygulamaları Mac ve Windows 7 için de yayınlanacak.

:: SkyDrive sizce başarılı bir bulut sistemi mi?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Windows 8 Bulut Entegrasyonlu Olacak”

  1. ozkanbey dedi ki:

    Ne yazık ki bulut teknolojisini en az 5 sene sonra verimli kullanabiliriz. Umarım istemeyen bilgisayarından ilgili bileşenlerini kaldırabilir.

" Windows 8 Bulut Entegrasyonlu Olacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 8 Bulut Entegrasyonlu Olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 8 Bulut Entegrasyonlu Olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "