Okunma

Windows 8 ile İlgili Yeni Bilgiler!


08 Kasım 2010 Pazartesi 20:28
Windows 8 ile İlgili Yeni Bilgiler!

Microsoft şu sıralar piyasaya yeni sürdüğü Windows Phone 7 ve Xbox 360 eklentisi Kinect’e bir hayli fazla zaman ayırıyor. Fakat bu, firma diğer projelerine zaman ayırmıyor anlamına gelmesin. Zira firmanın resmi sitesinde yayınlanan birkaç bilgi, Windows 8 ile ilgili önemli ipuçları içeriyor.

Resmi internet sitesindeki iş imkanları bölümünde yayınladığı iki ilanda Windows 8 ile ilgili önemli birkaç bilgi edinmek mümkün. Bu ilanlardan ilkindeWindows Azure tabanlı bir servis üzerinde çalışıyoruz ve bu servis Microsoft’un online servisleri ve Windows 8 ile entegre olacak” cümlesi, Windows 8’in önemli online servis entegrasyonları içereceğine işaret ediyor.

Bu cümleden yola çıkarak Microsoft’un, cloud tabanlı, yani bulut bilişim tabanlı yedekleme çözümlerini Windows 8’e entegre etmeyi planladığını düşünebiliriz.

 

 

İkinci ilanda yer alan “Windows Live platformunun Windows 8’in kodlarının içine gömülü şekilde gelmesi üzerine çalışmalarımız devam ediyor” cümlesi ise bizde, Live platformunun geleceğinin, Windows 8’e entegre bir biçimde ilerleyeceği izlenimini bıraktı.

Tahminen 2012 yılında piyasaya sürülecek olan Windows 8 ile ilgili en güncel bilgileri ShiftDelete.Net üzerinden takip edebilirsiniz.

:: Windows 8’den beklentileriniz nelerdir?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Windows 8 ile İlgili Yeni Bilgiler!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    win 8 de artık EFI’yi görmek istiyoruz…

" Windows 8 ile İlgili Yeni Bilgiler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 8 ile İlgili Yeni Bilgiler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 8 ile İlgili Yeni Bilgiler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "