Okunma

Windows 8 Ne Zaman Geliyor?


25 Ekim 2010 Pazartesi 07:30
Windows 8 Ne Zaman Geliyor?

Geçtiğimiz Cuma günü Windows 7 birinci yılını doldurmuş oldu. 22 Ekim’de firma tarafından düzenlenen etkilinliklerle kutlanan birinci yıl organizasyonu bir sonraki Windows 8 sürümü içinde resmi ipuçlarına  ev sahipliği yaptı. (Microsoft İle Office’in Geleceğini Konuştuk)

Microsoft’un açıklamasına göre Windows 7 bir yıl içerisinde 240 milyon lisans sattı. Vista‘dan sonra prestij kaybeden şirket Win 7 ile birlikte tüketicinin gözündeki yerini geri kazanmaya başlamıştı.

 

Windows 8 Microsoft’un en riskli işletim sistemi olacak

Windows 7’nin Satış Başarısı İlham Oldu

Bu satışlardan memnun olan Microsoft bir sonraki işletim sistemleriyle ilgili ipuçları vermekten de çekinmedi. Steve Ballmer verdiği röportajda Windows 8‘in üzerinde çalıştıkları en riskli işletim sistemi olduğunu belirtti.(10 Faydalı Windows 7 Kısayolu)

Öte yandan şirkete ait kaynaklar ve bazı çalışanların blog adreslerinde bulunan yazılar ise Windows 8‘in iki yıl sonra piyasada olacağını belirtiyor.

Şirket tarihinin, en çok ilgi gören işletim sisteminin piyasaya sürülüşünün üzerinden 3 sene geçtikten sonra Microsoft yeni bir sürümle Windows 7 defterini de kapatacak.

Ballmer’ın riskli işletim sistemi tanımı ise Microsoft’un Office 360 ile birlikte başlattığı cloud computing (bulut bilişim) tabanını Windows 8‘de kullanmasından dolayı olacak.

:: Windows 8’den beklentileriniz nedir? Sizce bulut üzerine kurulu bir işletim sistemi tüm dünyada ne kadar başarılı olabilir?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Windows 8 Ne Zaman Geliyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 8 Ne Zaman Geliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 8 Ne Zaman Geliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "