Okunma

Windows 8.1’in Kullanım Oranı Artıyor


24 Aralık 2014 Çarşamba 11:00
Windows 8.1’in Kullanım Oranı Artıyor

Microsoft‘un dün açıkladığı Windows Store ve Windows Phone Store Trendleri ilginç sonuçlar ortaya koydu. Veriler, her iki işletim sisteminin 8.1 sürümünün benimsenme oranlarının giderek arttığını gösteriyor. Windows 8.1 için bu oran yüzde 92‘lere varırken, Windows Phone 8.1‘de yüzde 65 seviyesinde.

14-12/24/winnews.jpg

Windows Phone 8.1 kullanımı artıyor

Araştırma sonuçlarına, Windows uygulama marketlerden sağlanan veriler kaynak olarak gösteriliyor. Aralık ayı sonuçlarını içeren verilere göre, Windows Phone kullanıcılarının sadece yüzde 5‘inden az bir kısmı Window Phone 7.x sürümlerini kullanıyor. Yaklaşık yüzde 30‘lu bir kesim ise hala Windows Phone 8‘i tercih ediyor.

14-12/24/wpnews.jpg

Uygulamalar düşük bellekli cihazlara yükleniyor

Araştırmanın bir diğer ilginç sonucu ise, uygulamaların daha çok düşük bellekli Windows cihazlar tarafından indirildiği yönünde. İndirilen toplam uygulamanın yüzde 71‘i düşük bellekli cihazlara, yüzde 29 ise yüksek bellekli cihazlara yüklenmiş durumda. En çok rağbet gören ilk 3 uygulama kategorisinde ise oyunlar, araçlar ve üretkenlik uygulamaları, müzik ve video uygulamaları yer alıyor.

:: Windows uygulama mağazaları sizce yeterli seviyeye ulaştı mı?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Windows 8.1’in Kullanım Oranı Artıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  5400 rpm 11 saniye ne anladın sistem hızlandı donanımın bir anlamı yok

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Windows Phone şahane. Çok güzel hızlı donma ve kasması bulunmayan bir işletim sistemi. Lumia telefonumdan çok memnunum. Herkese tavsiye ederim.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar sitemimde 3 yıldır win7 kuruluydu oldukça stabildi ancak çok hantaldı bir açılış ve kapanış epey zaman alıyordu…sistemime denemek için win 8.1 kurdum ve çok şaşırdım benim emektar sistem o kadar rahat ve hızlı çalışmaya başladı ki açılış ve kapanışdaki hız artışı inanılmazdı 15 sn’yi geçmedi ve kullanımdaki hız gerçekten çok iyi..***** geçmekte tereddüt edenler hiç beklemesinler geçsinler.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  MİCROSOFT’ UN EN BÜYÜK HATASI. BİRŞEYLERİ DEĞİŞTİRMESİ. BİRŞEYİ DEĞİŞTİRME GELİŞTİR. Apple ve google hep böyle yapıyor. Mesela wp8′ de harika olan müzik uygulamasını wp8.1 ile değiştirdiler. İnanın ***** müzik player yüzünden müzik dinlemiyorum telefonda. Mix radio var onunla açıyorum telefondaki müzikleri. Ama böyle giderse wp platformundan desteğimi çekeceğim ve çektireceğim….. SAYIN MICROSOFT DEĞİŞTİRME GELİŞTİR…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  8.1 fena ya laptopla çok güzel kullanılıyor

 6. SDN Okuru dedi ki:

  5 yıldır artıyor ha , ha artıyor ha artacak …Windows xp yi sonlandırmasaydınızda ben size sorsaydım artıyor mu artmıyor mu diye

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bende Win7 var SDD 120 GB ***** 10 snde ***** acilista degil isletim sisteminin verdigi ***** i bedavada satsalar ***** aradigini bulamiyor.O metro denen igrenc yazilim oldugu sürece win7 ye ***** ve 8.1 Tabletler icin ***** o pencereler ve yeni eklenen beyni aptallastiran özellikler yokmu beni deli ***** da neredeyse benzer o yüzden 7 ye devam

 8. KatyPerry dedi ki:

  win 7 olupta 20 saniye bekleyeceðine ,
  win 8.1 olsun en geç 10 saniyede açýlsýn pc.

  Bende SSD yok ona raðmen 10 saniyede açýlýyo pc Yaþasýn WÝN 8.1

 9. Mehmet.Yildiz dedi ki:

  25 liraya lisans satýyoruz tabi artacak

" Windows 8.1’in Kullanım Oranı Artıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 8.1’in Kullanım Oranı Artıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 8.1’in Kullanım Oranı Artıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "