Okunma

Windows 9 Ücretsiz Olabilir!


28 Eylül 2014 Pazar 18:35
Windows 9 Ücretsiz Olabilir!

Microsoft‘un gelecek işletim sistemi Windows 9‘un hali hazırda Windows 8 lisansına sahip kullanıcılar için ücretsiz olacağı iddiaları tekrar gündemde. Neowin.net sitesinin verdiği bilgilere göre, bu defaki iddiaların kaynağında şirket içinden bir isim var.

Microsoft Endonezya Başkanı Konuştu

Microsoft Endonezya’nın Başkanı Andreas Diantoro’nun Windows 8’den Windows 9’a geçişin son kullanıcılar için ücretsiz olacağı yönünde verdiği bilginin kaynağı ise Endonezya merkezli detik.com sitesi. Andreas Diantoro‘nun açıklamaları bu alanda ilk değil. Haziran sonunda ortaya atılan şirket dışı iddialar da benzer bir plana işaret ediyordu.

Amaç motivasyon sağlamak

Böyle bir hamlenin önceki Windows sürümü kullananları Windows 8 ve ardından Windows 9‘a yönlendirme amacı taşıdığı belirtiliyor. Microsoft‘un eski Windows sürümü ve yazılımlardan yeni sürümlere geçişi konusunda geçmişte sıkıntılar yaşadığı biliniyor. O nedenle yazlımı devi bu defa ücretsiz güncelleme stratejisini deneyebilir.

:: Sizce Windows 9 ücretsiz olacak mı?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

25 yorum - “Windows 9 Ücretsiz Olabilir!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  evet windows 9 olsaydı olabilirdi ama 10 😀

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bedava sirke baldan tatlıdır :D:D

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Apple Mavericks işletim sistemini ücretsiz olarak dağıttı. Aynı stratejiyi MS win9 üzerinden gerçekleştirmek gibi bir düşünceye sahip olabilir diye düşünüyor insan… Bir yandan da MS’in günahını bile parayla satan bir şirket olması akıllara kuşku düşürüyor. Ne diyelim? İnşallah güzel ve beleş olur 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  ücretli olsa ne olacak çoğumuz korsan kullanıyoruz. ben hariç 😀

 5. ikspi dedi ki:

  Bi zahmet oluversin artýk…

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Apple ile rekabet etmek icin gerekli diye düsünüyorum. Rekabet tüketici icin iyidir.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Windows sürüm 8 de yaþattýðý hayal kýrýklýðýný prtadan kaldýrabilmek için bedava geçiþ saðlayacaktýr veya cüzi bir protokol ücreti 20-30$ talep edebilir. Ama esas sorulmasý gereken bu sürüm arkasýndan da fiyasko çýkarsa kullanýcý ne yapacak;… Desteðini bitireceði sürüm 7’ye mi yoksa beðenmediði sürüm 8’e mi dönecek yada ister beðen ister beðenme Sürüm 9’u kullan seçeneðimi iþlevsel olacak.. XP den sonraki vista ve mienium rezaletlerinde çözüm sürüm7 olmuþtu. Sürüm8 ve sürüm9 dan sonra çözüm olacak sürüm herhal de 10 olacak deðildir…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  windows 8 iyidir, 8.1 kötü bence pc alındığında neyse öyle kalmalı sonradan driverlerde sorun çıkıyor stabilitesi bozuluyor bilgisayarın

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Bir zahmet ücretsiz olsun w8 alanlar kendini kazık yemiş gibi hissetmesinler.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  yakışır

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Evet ücretsiz olacak geçişler

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Üstüne para verseler kullanmam

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Windows 8 lere olabilir. Mantıklı si da bu olur zaten daha 3 yıl oldu 8 cikali. Hemen eskimemis olur.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  süper olur valla 😀

 15. SDN Okuru dedi ki:

  bence artık ücretli dağıtmaması lazım

 16. SDN Okuru dedi ki:

  ms ve beleş he oldu canım :S

 17. SDN Okuru dedi ki:

  bence çok iyi olur

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Apple’dan özenmeler.

" Windows 9 Ücretsiz Olabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows 9 Ücretsiz Olabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 9 Ücretsiz Olabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "