Okunma

Windows, Apple’ın Marketine Dayanamadı


06 Mart 2009 Cuma 12:15
Windows, Apple’ın Marketine Dayanamadı

Geçtiğimiz günlerde sizlere sunduğumuz bu haberde Apple’ın iPhone için açtığı AppStore‘un iPhone’dan bile daha iyi bir fikir olduğunu aktarmıştım. Buna örnek olarak Apple’ın cebini dolduran ve kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan uygulamaları gösterebiliriz. Her iki durumda da Apple en mutlu taraf olarak karşımıza çıkıyor.


25.154 uygulama ile iPhone 3.parti desteğinde ilk sırada

Gelelim bu mutluluğun Apple için bir kez daha pekişmesine neden olan habere… Microsoft’un Windows Mobile ile daima övündüğü özelliklerinden en önemlisi olan 3.parti uygulama sayısında Apple‘ın marketi karşısında 2.sıraya düştü. AppStore’da bulunan 25 binden fazla uygulama sayesinde Windows Mobile’ın 20 bin uygulama sayısını 5 bin farkla sollayan Apple diğer mobil oyuncular marketlerini hazırlayana kadar bu alanda adeta rakipsiz.

Microsoft’un bu arayı bu yılın sonlarına doğru açmayı planladığı Sky Market ile kapayacağını tahmin etmek güç değil. Ama Apple’ın atı alıp, gibi kilometrelerce geriden gelip, üzerine Üsküdar’ı geçmesiyle sonuçlanan konumunu son derece güçlendirdi. Şu an AppStore dışında Google Android Market’i açık. Microsoft, BlackBerry ve Nokia ise bu konuda yakın takibi sürdürüyor.

:: Apple neyi doğru, diğer mobil oyuncular neyi yanlış yaptı? Fikirlerinizi paylaşın.

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Windows, Apple’ın Marketine Dayanamadı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu ince ayrıntıları takip eden firmanızı takdir ve tebrik ediyorum 10 yıldır bu sektördeyim yeni tanıştım sizinle ama bundan sonra takibimde olacaksınız iyi çalışmalar diliyorum.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    winsows herşeyde olduğu gibi bundada kopyaladı Apple’den uyanın millet şu anda winsows ile kullanıp rahat ettiğiniz herşeyin mucidi Apple’dir Apple yapmasaydı biz hala Dos sistem kullanıyor olacaktık.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Türkiyede en yaygını korsan store

" Windows, Apple’ın Marketine Dayanamadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows, Apple’ın Marketine Dayanamadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows, Apple’ın Marketine Dayanamadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "