Okunma

Chrome güvenliği Windows Defender’a emanet!


19 Nisan 2018 Perşembe 08:07
Chrome güvenliği Windows Defender’a emanet!

Google Chrome için Windows Defender tarayıcı koruması yayınlandı. Yayınlanan tarayıcı koruması ile birlikte, kötü amaçlı URL’lerden korunacaksınız. Kötü amaçlı URL’lerin listesini içerecek olan bu liste, uzantı şeklinde olacak. Böylelikle, kötü amaçlı sitelerin önüne geçilmesi planlanılıyor. Gelin hep beraber, bu uzantının bize kattıklarını yakından tanıyalım.

Windows Defender tarayıcı koruması ve detayları

Bir siteyi ziyaret ettiğinizde ve kötü amaçlı bağlantı listeden biri ile eşleşiyorsa, Windows Defender Tarayıcı Koruması sizlere uyarı verecek. Bu uyarı ile birlikte, ziyaret etmek üzere olduğunuz web sayfasının zararlı olduğunu ve tek bir tıklamayla güvenli bir şekilde geri dönüş sağladığınızı bildiren bir kırmızı uyarı ekranınıza çıkacak.

Windows Defender tarayıcı koruması
Kısaca uzantı, kötü amaçlı sitelerden gelen ve bilgisayarlara yüklenen kötü amaçlı yazılımları durduruyor. Ayrıca, kötü amaçlı sitelerden gelen e-postaları da engelleyebiliyor. Çünkü bu e-postalar ile kimlik avı da yapılabiliyor. Ek olarak Microsoft, kimlik avına karşı Windows Defender korumasının yüzde 99, Firefox için de yüzde 87 oranında etkili olduğunu iddia ediyor.

Bunun dışında Google, Chrome’daki zararlı bağlantılara karşı kendi güvenlik korumalarını zaten sağlıyor. Buna ek olarak, Microsoft’un uzantısı ile iki kat koruma görevi yapabilirsiniz.

Son olarak, bu linke tıklayarak, uzantıyı indirebilirsiniz.

::Hangi uzantıları kullanıyorsunuz?
yazarNurullah Akbıyık

Teknolojiyi çok seven Nurullah, boş vakitlerinde yabancı dizi ve film izlemeye bayılır. Ayrıca oyun delisidir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Chrome güvenliği Windows Defender’a emanet! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Chrome güvenliği Windows Defender’a emanet! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Chrome güvenliği Windows Defender’a emanet! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "