Windows Fotoğraflar akıllı hale geliyor!


2017-07-30 05:00:00
Windows Fotoğraflar akıllı hale geliyor!

Windows 10 işletim sistemi ile birlikte radikal değişikliklere imza atan ve yayınladığı yeni güncellemeler ile performansı artırırken, güvenliği en üst düzeyde tutmayı hedefleyen Microsoft, bir yandan da kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Paint 3D’yi kullanıcılar ile buluşturan Microsoft, 1980’den bu yana hayatımızın bir parçası olan Paint‘i ilerleyen aylarda yayınlayacağı yeni güncelleme ile birlikte Windows 10’dan kaldıracak.

Yeni Paint’in ardından grafik alanında yapılan bir diğer yeniliğin ise, Windows Fotoğraflar uygulamasıyla karşımıza çıkacağı ortaya çıktı.

Fotoğraflar uygulaması, akıllı arama özelliğine kavuşuyor!

Microsoft, Fotoğraflar uygulaması için çekilen fotoğrafları yüz, renk ve tarih gibi farklı alanlarda yapay zeka algoritmalarını kullanarak filtreleyen akıllı arama özelliğini test etmeye başladı. 

Fotoğraflar içerisinde yer alan nesnelerin analiz edilmesini sağlayan bu özellik ile birlikte, örneğin ‘ ev ‘ kelimesi için bir arama yaptığınızda içerisinde ev yer alan fotoğrafları görebileceksiniz.

17-07/29/windows-fotograflar.jpg

Google ve Apple tarafından benzer çözümler uzun bir süre önce kullanıcılara sunulurken, şu anda geliştiriciler tarafından ulaşılabilen özelliğin Eylül ayında yayınlanması beklenilen Fall Creators güncelleştirmesiyle tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

:: Microsoft’un Fotoğraflar uygulaması ile birlikte kullanıcılara sunacağı yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarMehmet Ali Ertunç

  2015 yılının Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Pilot olma hayali ile uçaklara olan hayranlığı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Windows Fotoğraflar akıllı hale geliyor!” üzerine 2 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Tüm dünyayı kendinden ibaret sanan gariban "08.25"

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Hala windows haberi yapıyosunuz microsoftun elinin değdiği herşey batıyo yaptığı hiçbirşey kullanılmıyo. Sadece işletim sistemi ve office programları var. Onlarada altetnatif çıksada kurtulsak şu mikropsofttan.

  Yorum yazın