Windows için iCloud dönemi resmen başladı


12 Haziran 2019 Çarşamba 10:15
Windows için iCloud dönemi resmen başladı

Yıllardır sert bir rekabet içerisinde olan Apple ile Microsoft, Apple iCloud için bir iş birliğine imza attı. Ortak bir çalışma kapsamında kendisine zaman harcanan bu proje, aynı zamanda iki yazılım firmasının ektiği bir tohumun yeşermesini sağladı. Bu yazılımsal birleşme, bazı uyumluluk sorunlarının ortadan kaldırılmasını hedefliyor. Windows için iCloud dönemi başladı.

Apple ve Microsoft, Apple iCloud için kolları sıvadı!

Microsoft kendi resmi blogu üzerinden yaptığı açıklamada yetkililerin, Apple kullanıcılarının ve kendi müşterilerinin sahip oldukları bu hesaplar adına bir kolaylık sağlamak istediklerini ifade etti. Apple iCloud hesaplarının avantajlarını hem Windows 10 işletim sistemini kullanan bilgisayarlarda hem de Apple cihazlarında görmek isteyen iki şirket, oldukça kararlı. Microsoft’un kendi mağazasından edinilebilecek olan “iCloud for Windows” uygulaması, şu an itibariyle aktif.

Microsoft

Ezeli rakipler, iOS işletim sisteminin avantajlarını çok önemsiyor. Zira iş birliği içerisinde olan bu ikili; teknoloji severlerin hem Windows 10’da hem de Apple’da, senkronize ve sorunsuz bir depolamanın keyfini sürmeleri adına çalışıyor. Microsoft Mağazası’ndan elde edilebilen iCloud for Windows uygulaması, dijital platform takipçilerinin hayatını kolaylaştırmayı diliyor. Buna ek olarak depolama ve bilişim servisi, Microsoft’un OneDrive platformunda var olan On-Demand sistemindeki teknolojiyi kullanıyor.

Apple iCloud

Windows için iCloud hangi amaçlarla kullanılıyor?

1 – Apple iCloud Drive ve iCloud for Windows uygulamaları ile Windows 10 işletim sistemli bilgisayarınızda yapabilecekleriniz şunlar:

2 – Bilgisayarınızın depolama alanına ihtiyaç duymadan, Dosya Gezgini (File Explorer) arayüzünü kullanarak iCloud Drive dosyalarınıza ulaşmak,

3 – Bilgisayarınızda saklamak istediğiniz dosyaları ve klasörleri seçmek,

4 – Tüm dosyalarınızı, güvenli bir şekilde, bulut teknolojisinde saklamak,

5 – Sakladığınız dosyalarınıza; iOS cihazınızdan, Mac platformundan veya iCloud.com sitesi üzerinden erişebilmek,

6 – Herhangi bir dosyayı, doğrudan, Dosya Gezgini üzerinden paylaşmak ve

7 – Başkalarıyla kolayca iş birliği gerektiren işler yapmak.

iCloud

Kullanıcılar, bu sayede bilgisayarlarından veya akıllı telefonlarından bulut bilişim hesaplarında yer alan fotoğraflarına, videolarına, e-postalarına, takvimlerine, dosyalarına ve diğer bilgilerine kolayca erişebilecekler. Son olarak; farklı platformlarda yapılan düzenlemeler, ilgili cihazın yazılımına göre titiz bir şekilde senkronize edilecek. Gelecekte başka ortak bir çalışma içerisine girilecek mi şu an için henüz belirli değil. Yeni depolama yazılımına ulaşmak ve bu konuda daha fazla bilgi edinmek için “buraya” tıklayabilirsiniz.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Windows için iCloud dönemi resmen başladı”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yıllardır kullanıyorum ben sık kullanılanlar bile eşitliyorum Chrome ile

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İclouddan nefret ediyorum

 3. Emre dedi ki:

  iCloud, Windows için uzun süredir yok muydu? Neyi yeni pek anlayamadım

 4. Anonim dedi ki:

  Yeni ne var anlamadım ben. Sadece dosya paylaşım yeni sanırım. Geri kalan zaten icloud for windowsta zaten vardı.
  Bu ayrışım yeni bir olay değil itunes’un işi bittiği için icloud for windows’u ayırıp store’a koymuşlar sanırım.

" Windows için iCloud dönemi resmen başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows için iCloud dönemi resmen başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows için iCloud dönemi resmen başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "