Okunma

Windows İçin Kinect Geliyor


23 Kasım 2011 Çarşamba 05:45
Windows İçin Kinect Geliyor

Microsoft’un Xbox 360 platformu için özel olarak geliştirdiği hareket algılayıcı sistem Kinect’i sevenlerden biriyseniz, bu haber sizleri oldukça mutlu edecek. Çünkü Microsoft, PC kullanıcıları ile Kinect’i buluşturmaya hazırlanıyor. Hem de 2012 yılı içerisinde.

Önce yayımladıkları SDK ile yazılım üretilmesini sağlayan Microsoft, donanımsal desteği de 2012 yılında sağlayarak PC’cilerin yüzlerini güldürmeyi hedefliyor. Ayrıca firma Kinect’i modifiye etmeyi de unutmamış.

Hatırlarsanız Kinect’in kamerası, Xbox 360 platformunda yaklaşık 1 metreden yakın mesafelerde yapılan hareketleri algılamıyordu. PC kullanıcıları için bu mesafe işlevsiz kalacağından, 50cm mesafeye kadar odaklanabilen bir kamera kullanılacak.

Son olarak kameranın USB kablosunun da kısaltılacağı gelen haberler arasında ama tasarımın değişip değişmeyeceği konusunda henüz bir bilgi verilmemiş.

:: Kinect, PC için gerekli mi?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Windows İçin Kinect Geliyor”

  1. alike03 dedi ki:

    Tasarimi hic umrumda degil biran önce ciksinda

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Gel artık

" Windows İçin Kinect Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows İçin Kinect Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows İçin Kinect Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "