Okunma

Windows Kan Kaybediyor


04 Aralık 2008 Perşembe 12:30
Windows Kan Kaybediyor

Kullanıcıların alışkanlıklarını takip eden Net Applications adlı şirketin son bulguları, Microsoft‘un pek de hoşuna gitmeyecek. Zira geçtiğimiz aya kadar %90’ın üzerinde pazar payı bulunan dominant işletim sistemi Windows, kasım ayında %89,62’ye geriledi. En yakın rakibine bu halde bile büyük fark atan Windows’un aksine, Mac OS X az ve öz oranlarda büyümesini sürdürdü. Ayrıca aynı rapora göre ilk defa Windows Vista kullanıcıları %20 barajını aştı.

:: Windows hükümdarlığı daha ne kadar devam eder?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Windows Kan Kaybediyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  windows’un başarısını kıskanmak mı 😀
  yahu aldığınız her bilgisayar size sormadan windows’la yüklenip üstüne bir de yüzlerce dolarınızı alıyorlar. (laptop alırken windows kurulu olmamasını özellikle istedim ve o parayı ödemekten kurtuldum)
  ayrıca bütün windows çocuklarına soruyorum. kaç kere linux kullandınız?
  biz linuxseverler hepimiz yıllarca windows kullandık. bilgisayar kullanmayı windows’la öğrendik. ama linux’a geçince de “işkence çekiyormuşuz, oh be” dedik. paranızı sokağa atıp karşılığında bir sürü dert almak hoşunuza gidiyorsa devam edin windows kullanmaya.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  keske windows benım olsa %50 sini kaybetmeye razıyım

 3. SDN Okuru dedi ki:

  %90 ı kimler yapar ülke devlet bilgisayarları yani okuldaki bilgisayarlar ülke savunmasında yada herhangi yerinde bankalardaki bilgisayarlar ve biz özgür kullanıcıların bir kısmı

 4. SDN Okuru dedi ki:

  🙂 evet %90 ellerinde 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Yuh bende çok bişi zannettim :)) %90′ hala ellerinde

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Ben hiç de öyle düşünmüyorum. Linux , Mac, Solaris , ve diğer işletim sistemleri istedikleri kadar pazar paylarını yükseltsinler yine Microsoft tek geçer onları ,zira dünya çapında yazılan %95’i Windows’a göre progam hazırlamaktadır. Ayrıca Microsoft’un en çekici kılan programlama dillerinden olan Visual Studio da gün geçtikçe yazılımcıların en büyük yardımcısı olmakla beraber geçen her an window’u biraz daha en çok kullanılan işletim sistemi olmasına yardımcı olmaktadır. Siz kafayı istatistiklerle bozmuşsanız orasını bilmem ama benim inancım windows geçen her gün biraz daha büyüyor . ha Window , Vista’da biraz tökezledi. bu durumdan faydalanan bazı Microsoft düşmanının ( başarısını kıskananlar ) propagandasından başka bir şey değildir. Kimse katılmak zorunda değil , Saygılar

" Windows Kan Kaybediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Kan Kaybediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Kan Kaybediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "