Okunma

Windows mail reklam yayınlamaya başladı!


07 Nisan 2018 Cumartesi 15:20
Windows mail reklam yayınlamaya başladı!

Teknoloji devi Microsoft, çeşitli uygulamalarına reklam entegre etmeye devam ediyor. Microsoft, şimdi de Windows 10’da resmi Windows mail uygulaması için Office 365 reklamları yayınlamaya başladı.

Windows mail uygulaması yeni bir butonla reklam yapıyor

Reddit’teki çok sayıda Windows 10 kullanıcısına göre, Mail uygulamasının en son güncellemesinde dikkate değer bir değişiklik var.

Office 365 ReklamUygulamada, “Office 365’i edinin” reklamı gösterilmeye başlandı.

Söz konusu reklam, uygulamanın sol bölmesi daraltılmadığında görünüyor ve henüz bu reklamları kapatmak için herhangi bir yol yok.

Office 365 butonu, henüz herkese görünmüyor ve güncellemeler ile herkese ulaşacak.

Ayrıca, kullanıcıların yorumlarından reklamın yalnızca hotmail.com veya outlook.com hesapları için göründüğü ve Gmail gibi diğer sağlayıcılarla e-posta hesapları kullanırken görünmeyeceği anlaşılıyor.

Yeni reklam stili, tartışmaları tekrar gündeme getirdi

Bu son reklam, Microsoft’un kendi hizmetlerini kendi işletim sisteminde tanıtması için kabul edilebilir olup olmadığı tartışmalarını tekrar gündeme getirdi.

Şirketin varsayılan tarayıcıya bakılmaksızın, Mail kullanıcılarının bağlantıları Microsoft Edge’de açmalarına zorlayacak yeni bir özelliği test ettiği ortaya çıktı.

Bazıları Microsoft’un hamlelerini savunup, şirketin kendi hizmetlerinde ürünlerini tanıtmakta özgür olduğunu söylerken, bazıları da bunların ücretsiz yazılım kavramını zayıflattığını savunuyorlar.

:: Windows’ta böyle reklamlar görmek sizi rahatsız ediyor mu?
yazarCem Mildon

Teknoloji, spor ve kripto para gibi alanlarda çeşitli tecrübeleri ve girişimleri bulunan Cem, içeriklerini okuyuculara sunmaktan büyük zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Windows mail reklam yayınlamaya başladı!”

  1. hayati dedi ki:

    Mail uygulamasını kullanmıyorum, daha doğrusu windowsa ait uygulamaları kullanmıyorum. reklam da görmüyorum.

" Windows mail reklam yayınlamaya başladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows mail reklam yayınlamaya başladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows mail reklam yayınlamaya başladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "