Okunma

Windows Marketplace Büyüyor


02 Mart 2011 Çarşamba 16:22
Windows Marketplace Büyüyor

Nokia’nın da Windows Phone 7’yi tercih edeceğini duyurmasıyla hayli güçlü bir duruma geldi Microsoft’un mobil işletim sistemi. Dünyanın en çok satan üreticilerinden biri olan Nokia’nın sadece müşteri potansiyeli ile değil, sahip olduğu kaynaklar ile de Windows Phone 7’de ciddi bir hareketlilik yaratacağı kesin.

Kısa bir süre önce mevcut mobil uygulama sayısının 6500 dolaylarında olduğu duyurulan Marketplace, aradan geçen süreçte tabiri caizse patlama yaptı. 9000’in üzerine çıkmayı başaran Windows Phone 7, Android ve iOS gibi rakiplerin başarısından bir hayli uzak kalmış olsa da iyi bir seyirde diyebiliriz şu an için.

Microsoft’un geliştiricilere, eklenebilecek ücretsiz uygulama sayısını 5’ten 100’e çıkarması durumun ortaya çıkmasındaki en önemli etken olduğu söyleniyor. Bu rakamlarla en azından BlackBerry AppWorld’den daha iyi bir konumda olan Microsoft’un, ilerleyen günlerde mobil uygulama sayısını artırabilmek adına çeşitli teşvik edici adımlar atacağı söyleniyor.

:: Sizce Windows Phone 7, Nokia’nın da desteği ile üçüncü şahıs yazılım konusunda daha geniş bir arşive ulaşabilecek mi?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Windows Marketplace Büyüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Marketplace Büyüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Marketplace Büyüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "