Windows Mobile: 1 iPhone: 0


03 Mart 2007 Cumartesi 14:00
ABONE OL
Windows Mobile: 1 iPhone: 0
Apple‘ın büyük sansasyon yaratan cep telefonu iPhone arayüzü ve özellikleriyle Windows Mobile‘da gerçek oldu. Henüz piyasaya çıkmayan iPhone‘un arayüzü ve özelliklerinin hatırı sayılır bir kısmını Windows Mobile 5 üzerinde hazırlayan Tzywen YouTube takma adlı kişi, yasal endişeleri sebebiyle hazırladığı programı piyasaya sürmüyor. iPod, dokunmatik ekran ve diğer belirli iPhone özelliklerinin gösterildiği Windows Mobile için iPhone programının yasal sebepler doğrultusunda internete dağılmaması olası.

İzleyin

20 yaşında bir kullanıcı
Youtube profilinde 20 yaşında ve Malezya‘da yaşadığı yazılı olan Tzywen, Windows Mobile cihazında dokunmatik ekran, slider-bar ile çalışan tuş kilidi ve iPod arayüzlü MP3 çaları hazırlamış.

Bu video aynı zamanda son günlerde tartışma konusu olan "iPhone ne yapabiliyorsa Windows Mobile zaten aynısını yapıyor" konusuna da bambaşka ve Windows lehine bir boyut kazandırdı.

Kalem (Stylus) kullanmadan sadece parmaklarla kullanılabilinen program ve arayüzünün yer aldığı görsel Apple‘ın uyarıları sonucu kaldırıldı.

Konu, ayrıntıları ile PC Magazine Nisan sayısında
Bu yazılım hakkında daha detaylı bilgileri, PC Magazine‘in hazırlanmakta olan Nisan sayısında Cem Sünbül’ün kalemiden okuyabileceksiniz.

Not: Apple, bu görüntülerde yer alan ikonların kendisine ait olduğunu söyleyerek YouTube’daki videoları bir bir kaldırtıyor.

Yazar: Cem Sünbül
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
14 yıl önce

Bu telefondan Türkiye de var mı?
😀

SDN Okuru
SDN Okuru
14 yıl önce

Adamlar yapıyor bea…

SDN Okuru
SDN Okuru
14 yıl önce

Apple gibi bir firma Youtube’den işine gelmeyen her videoyu yaptığı uyarının dakikasında kaldırtabiliyor, Youtube’nin paçaları Apple’in ticari gücü karşısında tutuştuğu için.
Ama iş devletlere, milletlere küfreden haddini bilmezlerin saçmalıklarına gelince Youtube / Google ikilisi yüzbinlerce haklı tepkiyi duymazlıktan geliyor.
Şimdi sözüm SDN’e:
Siz hala Youtube’den ve sahibi Google’dan örnek vere durun, bedavaya reklamlarını yapmaya devam edin, öyle durun ey SDN. Şu zamana kadar yaptığınız başka birşey yok zaten.
Objektifseniz yorumu aynen yayınlarsınız, değilsenizde proxy’mizde aynen Youtube ve Google gibi antidemokratik siteler listesine alınarak ağımızda ebediyen SDN’ye veda edeceğiz.
Bu da bir protestodur. Anlayana.

Bir Admin

SDN Okuru
SDN Okuru
14 yıl önce

Protestoya bende katılıyorum…..
Siz hala reklam yapın Youtube’e girdirtmeye çalışın.

SDN Okuru
SDN Okuru
14 yıl önce

Hmm Malezya 🙂 Peki Ozan Kılıç kimdir? Biraz araştırma lütfen. Aşağıdaki linkten temayı üreten arkadaşın web sitesine ulaşabilirsiniz.
*****

Voodoo Rush

" Windows Mobile: 1 iPhone: 0 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Mobile: 1 iPhone: 0 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Mobile: 1 iPhone: 0 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Thodex borsasına para yatıranlara ne olacak? Thodex borsasına para yatıranlara ne olacak?
  2. 2 Samsung Galaxy Tab A7 incelemesi Samsung Galaxy Tab A7 incelemesi
  3. 3 BİM'de satılacak drone'u inceledik BİM'de satılacak drone'u inceledik
  4. 4 Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet! Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet!
  5. 5 Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme! Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme!
  6. 6 Apple yeni ürünlerini tanıttı! Apple yeni ürünlerini tanıttı!
  7. 7 Ali Babacan çekiminin arka planı! Ali Babacan çekiminin arka planı!
  8. 8 BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik! BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik!
  9. 9 Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme! Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme!
  10. 10 Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık! Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık!