Okunma

Windows Mobile 6.5 Çıkış Tarihi


20 Nisan 2009 Pazartesi 16:49
Windows Mobile 6.5 Çıkış Tarihi

Microsoft’un akıllı telefon platformunun güncellenmiş versiyonu olması beklenen Windows Mobile 6.5’in çıkış tarihi belli oldu. Buna göre şirketin önümüzdeki Mayıs ayının 11’inde Los Angeles’ta düzenleyeceği Tech Ed 2009 Show’da yeni işletim sistemi tanıtılacak. Bilginin kaynağı sağlam: Windows Mobile Takımı Blog’u(!). Duyurunun gösterinin ilk gününde saat öğlen saat ila 2:15 arasında BT profesyonelleri ve geliştiricilerine yapılacağı belirtiliyor.


Sanatsal temalı Windows Mobile 6.5 arayüzleri

Böylece işletim sistemi duyurulduğunda cep telefonu üreticileri de yazılımı ürünlerine yükleyebilecek ve işletim sistemini kamuya duyurulmadan deneme şansına sahip olabilecekler. Daha önce belirttiğimiz üzere Windows Mobile pazar payında Symbian ve RIM’in ardından geliyor. Yine daha önce Microsoft CEO’su Steve Ballmer’ın belirttiğine göre Windows Mobile 7 ise 2010’da hazır olacak. Bu öngörüye göre bilgisayar dünyası Windows 7 ile çoktan tanışmış olacak. Çoktan kasıt ise teknoloji dünyasının hız standartları göz önüne alındığında 6 ay gibi bir sürenin 2 yıl gibi hissettirmesi olarak açıklanabilir.

 :: Windows Mobile 6.5 hakkındaki düşüncelerinizi burada paylaşabilirsiniz.

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Windows Mobile 6.5 Çıkış Tarihi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Mobile 6.5 Çıkış Tarihi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Mobile 6.5 Çıkış Tarihi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "