Okunma

Windows Mobile’a Google Gazı


20 Mart 2008 Perşembe 22:00
Windows Mobile’a Google Gazı
Yokluğu büyük bir eksiklik olarak gösterilebilecek bu özellik sayesinde Windows Mobile işletim sistemi kullanan aygıtlarla internet üzerinde araştırma yapmak çok daha kolay bir hale gelecek. Geçtiğimiz aralık ayında ilk olarak Blackberry için kullanılmaya başlanan bu eklenti, ardından Symbian işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilir hale geldi. Ardından Microsoft‘un popüler işletim sistemi olan Windows Mobile‘a sıra geldi.

Eklentiyi Nasıl Kullanabilirim?

Eklentiyi mobile.google.com adresinden edinebilirsiniz. Bu ekrandan Google’ın mobil ortamlar için sunduğu diğer imkanlara da rahatça ulaşma şansınız olacaktır. Toplamda 300 kb boyutunda olan googlesearch.cab ismini taşıyan bu dosyayı, doğrudan CAB dosyasını çalıştırarak sisteme kurabilirsiniz. Ardından ana ekran üzerine eklenen Google arama bölümünü kullanabilir hale geleceksiniz.

Google’a Yararı Ne Olacak?

Herhangi bir tarayıcı açmadan, doğrudan ana ekran üzerinden arama işlemini başlatabilmenin, Google’a tahmini olarak %20 oranında daha fazla arama sorgusu getireceği tahmin ediliyor. Tabii bu sadece Windows Mobile’dan gelecek rakam değil. Windows Mobile, Symbian ve Blackberry sürümlerinin hepsinde olduğu var sayılırsa bu oranlara rahatça ulaşılabilir. Bu da kısa süre içerisinde gerçekleşmese bile oldukça yüksek bir artışa tekabül ediyor.

Bilgi için: Google Mobile
Yazan: Güren Gürsel
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Windows Mobile’a Google Gazı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Mobile’a Google Gazı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Mobile’a Google Gazı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "