Okunma

Windows Phone 7 Arayı Kapatabilecek mi?


17 Aralık 2010 Cuma 14:40
Windows Phone 7 Arayı Kapatabilecek mi?

Microsoft, yaklaşık iki ay önce kullanıma sunulan mobil işletim sistemi Windows Phone 7‘nin rakiplerine yetişebilmesi için canla başla çalışıyor.

Mobil işletim sistemlerinde başarının anahtarı faydalı ve hoş uygulamalardan geçiyor. Microsoft da arayı açan rakipleri ile mücadele edebilmek için yaklaşık 15 bin geliştiricinin çalıştığını geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. (Windows Phone 7 İçin Hummalı Çalışma)

 

Windows Phone 7 için 4000’in üzerinde uygulama bulunuyor

İstikrarlı Artış

Kullanıma sunulduğundan bu yana çok fazla ilgi görmeyen Windows Phone 7 için bulunan uygulama sayısı istikrarlı bir şekilde artıyor. Ancak gelişimin çok da hızlı olduğu söylenemez.

Microsoft’un verilerine göre şu an için 4200 adet uygulama bulunuyor. Bu sayı ilk anda kulağa fazla gelse de Android Market ve Apple AppStore‘a yetişmesi şimdilik zor görünüyor.

200 bine yakın uygulama bulunan Android Market‘e her gün ortalama 900 uygulama eklenirken, yaklaşık 300 bin uygulamanın bulunduğu Apple AppStore‘a her gün 1000 yeni uygulama eklenebiliyor.

:: Windows Phone 7’li modeller ilginizi çekiyor mu?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Windows Phone 7 Arayı Kapatabilecek mi?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Hangi telefonlar windows 7 kullanıyorki.. Türkiyede çok fazla olduğunu sanmıyorum..

" Windows Phone 7 Arayı Kapatabilecek mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Phone 7 Arayı Kapatabilecek mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Phone 7 Arayı Kapatabilecek mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "