Okunma

Windows Phone 7, Bugün Ortaya Çıkıyor!


11 Ekim 2010 Pazartesi 09:54
Windows Phone 7, Bugün Ortaya Çıkıyor!

Günümüzden 10 yıl önce, Microsoft, Mobile İşletim Sistemini tanıtmış ve pazarın tartışılmaz hakimi olmuştu. Ne var ki, 10 yıl içerisinde köprünün altından çok sular aktı: Önce Steve Jobs’un dönüşü ve iPhone’un ortaya çıkışı ile Apple dünyayı sarstı, sonra da Google’ın şişman, yeşil robotu Android ortaya çıktı. BlackBerry ve işletim sistemleri de güçlendikçe, Microsoft’un liderliği yitip gitti.

 

Microsoft, tahtını öyle veya böyle geri istiyor: Bugün itibariyle düzenlenecek basın toplantısında, Windows Phone 7, tüm becerileriyle  tanıtılacak. Dev yazılım şirketinin proje ortakları arasında Samsung, LG ve HTC gibi iddialı üreticiler bulunuyor. Üstelik mobil işletim sisteminde Facebook, Xbox Live ve Bing gibi envai çeşit entegrasyon yer alıyor. Phone 7 hakkında bir gerçek ise, biraz can sıkıyor: Phone 7’i destekleyen telefonlar, büyük ihtimalle kopyala-yapıştır fonksiyonundan mahrum olacaklar. 

:: Sizce Phone 7, Google ve Apple işletim sistemlerini geçip, tahtını geri alabilir mi?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Windows Phone 7, Bugün Ortaya Çıkıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Phone 7, Bugün Ortaya Çıkıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Phone 7, Bugün Ortaya Çıkıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "