Okunma

Windows Phone 7 İçin Hummalı Çalışma


26 Kasım 2010 Cuma 08:50
Windows Phone 7 İçin Hummalı Çalışma

Akıllı telefon pazarında kendine iyi bir yer edinebilmek isteyen Microsoft, bir süre önce Windows Phone 7 adını verdiği işletim sistemini kullanıma sundu. (Windows Phone 7 İpuçları)

Mobil işletim sistemlerinin başarısı bir bakıma o işletim sistemi için hazırlanan uygulamalara bağlı. Uygulama sayısı ve kalitesi ne kadar yüksekse kullanıcılar o işletim sistemini daha çok tercih ediyorlar.

Apple’ın AppStore’unda yaklaşık 300 bin, Android Marketplace’te de 100 bine varan uygulama bulunuyor. Microsoft da bunlara yetişmek için elinden geleni yapıyor.

 

Uygulamaların işletim sisteminin başarısına verdiği katkı çok büyük

 

Microsoft Çabalıyor

Microsoft tarafından yapılan bir açıklamada, 15 bin geliştiricinin Windows Phone 7 için uygulama hazırladığı belirtildi.

Şu an için yaklaşık 3000 adet Windows Phone 7 uygulaması bulunuyor. Microsoft, geliştirici sayısını sürekli artırarak pazarda sağlam yerlere sahip rakiplerine yetişmek için büyük çaba sarfediyor.

 

:: Windows Phone 7, iPhone ve Android’i yakalayabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Windows Phone 7 İçin Hummalı Çalışma konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Phone 7 İçin Hummalı Çalışma ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Phone 7 İçin Hummalı Çalışma ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "