Okunma

Windows Phone 7 Oyunları Fark Yaratacak


10 Mart 2010 Çarşamba 13:18
Windows Phone 7 Oyunları Fark Yaratacak

Microsoft, Asus tarafından geliştirilmiş Windows Phone 7 ile çalışan prototipi üzerindeki gösterimlerine devam ediyor. Daha önce sizlere burada yer alan yazımızda WP7S’in üçüncü şahıs yazılımlarda kullanılabilecek geliştirme platformlarına dair detaylardan bahsetmiştik. Bugün, basın mensuplarına özel bir etkinlikte gösterilen video ve görseller, sistemin üç boyutlu oyunlar ile ne kadar başarılı olduğunu da ortaya koyuyor.


Yapılan açıklamalarda Nisan ayında Windows Phone 7 Series için bir emulatörün yayınlanacağı belirtildi.

Yukardaki görselde yer alan oyun XNA Game Stuido 4.0 ile geliştirilmiş. İlk jenerasyon Xbox’da kullanılan benzer bir teknolojiyi kullanacak olan WP7S oyunları, Direct 3D geliştirme platformu temelli. Görsellerde yer alan The Harvest oyunu hakkında konuşan Microsoft yetkilileri, oyunun geliştirme sürecinin iki üç hafta gibi bir zaman dilimini işgal ettiğini belirtiyor. Visual Studio kullanarak XNA oyunlarını geliştirmenin çok çok kolay olacağının ifade edildiği etkinlikte, cihazın kamera, gps, wi-fi gibi donanımlarının oyunlara entegrasyonunun da çok kolay olduğu ifade ediliyor.

Windows Phone 7 Series 3D Oyun

:: Sizin için akıllı telefonların oyun özellikleri önemli mi?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Windows Phone 7 Oyunları Fark Yaratacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Phone 7 Oyunları Fark Yaratacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Phone 7 Oyunları Fark Yaratacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "