Okunma

Şifrelerinizi Cep Telefonunuzda Saklayın


28 Aralık 2010 Salı 11:30
Şifrelerinizi Cep Telefonunuzda Saklayın

Windows Phone 7 için geliştirilmiş uygulamaların sayısı hızla artmaya devam ediyor. Onlardan biri de geliştiricisi tarafından Password Keeper olarak adlandırılan bir çeşit parola yönetim uygulaması.

AES Şifreleme

Yazılım sayesinde günlük hayatta her an ihtiyaç duyabileceğiniz tüm parolalarınızı sürekli yanınızda taşıyabilmeniz olanaklı hale gelmiş oluyor. Yani tek bir parola ile tüm gizli bilgilerinize erişebilme olanağına kavuşmuş oluyorsunuz.

AES şifreleme metodu ile güvenlikten de taviz vermeyen yazılım, dilediğiniz takdirde ikinci seviye bir ana parola kullanabilmenize de müsaade ediyor. Ana parolayı unuttuğunuz takdirde saklı verilerinize ulaşma şansınızın olamayacağını da belirtelim.

İşlevsel ve Şık Arayüz

Windows Phone 7 arayüzü ile son derece uyumlu bir yapıda tasarlanan program, özel hazırlanmış küçük etiket görselleri ile müthiş bir uyum içinde çalışıyor.

Kişiselleştirilebilirlik

Saklamak istediğiniz parola bilgisini girdiğinizde yazılım bu bilgileri sizin girdiğiniz ana başlık ile listeleyecektir. Girilen etiketin ön tanımlı bilgisine göre önemli olan içerik, bu başlığın altında bilgi olarak gösterilir ve detaya girdiğinizde diğer ayrıntıları görebilirsiniz. Örneğin bilgisayarınızın şifresini programa girdiğinizde, yazılım şifreyi mavi bir font ile etiketin hemen altında görüntüleyecektir.

Özel not ekleme, favori bilgilere öncelik atama gibi kullanımı kolaylaştırıcı özelliklere de sahip olan yazılım, ön tanımlı etiketlere ek olarak kişiselleştirilmiş bilgiler de girebilmenize olanak tanıyor.

Telefonunuzu Sallayın Şifre Oluşturun

Son derece hızlı ve kullanışlı bir arayüzü bulunan uygulamanın onlarca işlevsel yeteneği bulunuyor. Örneğin akıllı telefonunuzda yer alan ivme ölçer özelliğini kullanarak parola da oluşturabilir bu sayede tahmin edilmesi bir hayli güç şifre dizileri oluşturabilirsiniz. Yani sadece telefonunuzu sallayarak rastgele parolalar türetebilmeniz mümkün.

Marketplace’den Hemen İndirin!

Tümüyle Windows Phone 7 arayüzü ile uyumlu tasarlanan yazılım, ajanda, takvim, hesap makinesi, web tarayıcı gibi tüm Windows Phone 7 özelliklerini de kullanabilme olanağı tanıyor.

Sadece Marketplace üzerinden indirilebilen Password Keeper’ı telefonunuza kurabilmek için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Yazılımın satış fiyatı 0.99$ olarak belirlenmiş durumda.

 

:: Bu tür yazlımlar kullanıyor musunuz?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Şifrelerinizi Cep Telefonunuzda Saklayın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şifrelerinizi Cep Telefonunuzda Saklayın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şifrelerinizi Cep Telefonunuzda Saklayın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "