Okunma

Windows Phone 7’de Sense Arayüzü Olmayacak


26 Eylül 2010 Pazar 14:42
Windows Phone 7’de Sense Arayüzü Olmayacak

Windows Phone 7’nin yıl bitmeden mobil işletim sistemleri yarışındaki yerini almış olacağını biliyoruz. Daha önce Samsung, LG, Lenovo, HTC gibi üreticilerin, Windows Phone 7 yüklü akıllı telefonlarının çeşitli görsellerini gördük. Bunlardan özellikle HTC’nin HD 3 ya da HD7 isimli cihazı fazlasıyla merak ediliyordu. Görselleri sanal ortama sızdırılan cihazda, bu görüntülere bakarak HTC Sense arayüzünün olabileceği tahmin edilmişti. Elbette ki bu cihazların mühendislik sürümü olmaları ve Sense’in test için bulunuyor oluşu da bir ihtimal.

 

Tüm bu soru işaretlerine yanıt, üst düzey şirket yetkililerinden Peter Chou’dan geldi. Yaptığı açıklamada Chou, ilk Windows Phone 7’li telefonlarda Sense arayüzünün bulunmayacağını belirtmiş. Buna gerekçe olarak da ilk cihazlarda bunun için yeterli zamanlarının bulunmadığı gösterilmiş. Anlaşılan o ki Microsoft’un sert tutumuna karşın üreticiler kendi arayüzlerini kullanmakta ısrarlı olacak.

 

:: Sizin fikriniz ne yönde? Sisteme özgü bir kullanıcı arayüzü mü olmalı yoksa isteyen istediği arayüzü kullanabilmeli mi?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Windows Phone 7’de Sense Arayüzü Olmayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Phone 7’de Sense Arayüzü Olmayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Phone 7’de Sense Arayüzü Olmayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "