Okunma

Windows Phone 7’den Güzel Haberler


14 Şubat 2011 Pazartesi 18:35
Windows Phone 7’den Güzel Haberler

Mobile World Congress etkinliğinde sadece yeni ve güçlü akıllı telefonlar gündemi oluşturmuyor elbette. Mobil dünyanın yazılım devleri de etkinlikte ilgi gören isimlerin ilk sırasını oluşturuyor. Microsoft da bu isimlerden biri.

Yazılım devinin CEO’su Steve Ballmer, gerçekleştirdiği bir basın toplantısında, Windows Phone 7’nin geleceğine ilişkin önemli bilgiler paylaştı. 2011 yılında Windows Phone 7’nin üçüncü şahıs yazılımlar için multitasking desteğine kavuşacağını belirten Steve Ballmer, işletim sisteminin sosyal ağ entegrasyonları konusunda da önemli yeniliklere kavuşacağını belirtiyor. Bu konuda Twitter’ın öncelik sırasının en tepesinde yer alacağı gelen bilgiler arasında.

Bir diğer önemli ayrıntı ise IE9 hakkında. RC sürümü birkaç gün önce yayınlanan Internet Explorer 9’un mobil versiyonu da kısa bir süre içersinde hazır hale gelecek. Ayrıca IE9 Mobile’ın GPU hızlandırmalı olarak kullanıcılara sunulacağı şimdiden müjdelenmiş.

Internet Explorer 9’un mobil versiyonu  kısa bir süre içersinde Windows Phone telefonlar için hazır hale gelecek.

Kopyalama Desteği Mart Ayında

Steve Ballmer’ın konuşmasının ana maddelerinden biri olan “kopyalama” ve “yapıştırma” desteği konusunda da önemli açıklamalar yapıldı. Bu konudaki çalışmaların tamamlandığını belirten Microsoft CEO’su, Mart ayının başında bu desteğin akıllı telefonlara sunulmuş olacağını müjdeledi.

Mart ayında yayınlanacak güncellemede gelecek bir diğer yenilik ise CDMA desteği olacak. Bu sayede Windows Phone 7’nin daha geniş bir coğrafyada kullanılabilir olmasına zemin hazırlanmış olacak.

 

:: Windows Phone 7’nin temel özellikleri gecikmeli olarak sunması sizce bir pazarlama faaliyeti mi yoksa işletim sisteminin henüz stabil olmamasından dolayı mı?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Windows Phone 7’den Güzel Haberler”

  1. alpkop dedi ki:

    ben bu makineyi alırım win7 olduğu için. ama kalitesine bakmak lazım önce.

  2. serkan94 dedi ki:

    Bir an önce ülkemize giriş yapsın şu WP7’ler yoksa gidip HTC Desire HD alacağım.

  3. ahmeta dedi ki:

    Türkçe dil desteğinin bir an önce eklenip Phone 7 telefonların ülkemizde satışını sabırsızlıkla bekliyorum

" Windows Phone 7’den Güzel Haberler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Phone 7’den Güzel Haberler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Phone 7’den Güzel Haberler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "