Okunma

Kaç Windows Phone 7’li Telefon Satıldı?


22 Aralık 2010 Çarşamba 17:32
Kaç Windows Phone 7’li Telefon Satıldı?

Yazılım devi Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone 7 aradan geçen kısa süre içersinde 1.5 Milyon adetlik bir satış rakamına ulaşmayı başarmış. Tüm operatör ve bayi satışlarını kapsayan bu rakam, yeni bir işletim sistemi için belki başarı sayılabilir. Ancak rakipler çok daha iyi durumda.


Samsung, Windows Phone 7’nin en önemli destekçilerinden biri konumunda.

Günde 300.000 Android‘li Akıllı Telefon

Toplamda farklı üreticilerin 10 adet cihazında yer alan Windows Phone 7, dünya genelinde 30’dan fazla ülkede ve 60 farklı GSM operatörü tarafından satılıyor. Cihaz sayısının kısıtlı oluşu rakamın nispeten küçük kalmasındaki en önemli etken hiç şüphesiz.

Peki, bu rakamlar Microsoft için başarısızlık olarak nitelenebilir mi? Aslında durum yeni bir işletim sistemi için çok daha kötü değil. Ancak Google’ın kısa bir süre önce günde 300.000’den fazla Android’li akıllı telefon aktivasyonu yapılıyor şeklinde açıklaması, Windows Phone 7’nin önünde daha çok uzun bir yol olduğunu ortaya koyuyor.

 

:: Windows Phone 7 sizce ilerleyen süreçte Android’in ulaştığı rakamları yakalar mı?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kaç Windows Phone 7’li Telefon Satıldı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kaç Windows Phone 7’li Telefon Satıldı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kaç Windows Phone 7’li Telefon Satıldı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "