Okunma

Windows Phone 7’ye Süper Uygulama


02 Mart 2011 Çarşamba 11:30
Windows Phone 7’ye Süper Uygulama

Windows Phone 7’li akıllı telefonların bilgisayarlar üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde yönetilebilmesine olanak tanıyan bir mobil yazılım henüz ne yazık ki mevcut değil. Bu konuda çeşitli çalışmalar mevcut olsa da bunların içinden en heyecan verici gelişme, Windows Mobile için de çeşitli çözümler üreten TouchXperinance projesi ekibinin yeni ürünü olmuş.

Windows Phone 7 Device Manager isimli yeni yazılım, Winows Phone 7 yüklü cihazların bilgisayarlar üzerinden kolaylıkla yönetilebilmesi amacıyla hazırlanıyor. Gelişmiş özellikleri ile dikkat çeken program, hem profesyonel hem de temel kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verecek düzeyde hazırlanmış.

Gayet sade ve basit bir arayüze sahip olan uygulamayı kullanarak, telefon üzerinde yapabildiğiniz hemen her işlemi bilgisayar aracılığıyla çok daha hızlı ve pratik bir şekilde yapabilmeniz olanaklı hale geliyor.

Uygulamanın Özellikleri

Hayli geniş bir çerçevede onlarca inovatif özelliği üzerinde taşıyan Windows Phone 7 Device Manager’ın birkaç temel özelliği maddeler haline şöyle listelenmiş:

  • Uygulama yöneticisi ile yazılımları görüntüleme, yükleme veya kaldırma
  • Gelişmiş bir dosya yöneticisi
  • Dosya ve klasörlerin kolayca senkronizasyonu
  • Tek tıklamayla uygulamaları, müzikleri, dokümanları hatta site adreslerini telefona gönderebilme
  • Detaylı aygıt bilgisi
  • Bilgisayar üzerinden sms, e-mail veya küçük notlar gönderebilme
  • Bilgisayar ve telefon arasında ortak pano kullanımı
  • Telefonunuzu kumanda gibi kullanabilme

Gayet başarılı özelliklere sahip olan yazılım henüz beta aşamasında ve sadece kısıtlı sayıda kullanıcıya test imkanı tanıyor. Yazılımın telefon ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı USB kablo veya Wi-Fi üzerinden sağlayabiliyor olması a önemli bir avantaj. Aşağıda yer alan videodan Windows Phone 7 Device Manager’a dair önemli bilgiler edinebilirsiniz.

:: Yazılımın özelliklerini başarılı buldunuz mu? Şu da olsa iyi olurdu dediğiniz bir özellik var mı?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Windows Phone 7’ye Süper Uygulama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Phone 7’ye Süper Uygulama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Phone 7’ye Süper Uygulama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "