Okunma

Windows Phone 8.1’den İlk Adımlar


24 Nisan 2014 Perşembe 06:05
Windows Phone 8.1’den İlk Adımlar

Microsoft‘un geçtiğimiz hafta kullanıma sunduğu Windows 8.1 geliştirici sürümü kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılandı. 14 Nisan tarihinde yayınlanan yeni sürümün kullanım payı üç gün içerisinde yüzde 3‘ün üzerine çıktı. Adduplex şirketinin 17 Nisan tarihinde ölçümlediği araştırmanın sonuçlarına göre WP 8.1 geliştirici sürümü yüzde 3.1 kullanım oranına ulaştı.

Lider Windows Phone 8

4000 bine yakın uygulamadan gelen verileri ölçen araştırmada, Windows Phone 8 hala WP sürümleri arasında lider konumda. Liderin takibinde ise yüzde 18.9‘luk pay ile Windows Phone 7 sürümleri yer alıyor. Windows Phone 8 ise geliştirici sürümü olmasına rağmen birkaç gün içinde yüzde üçün üzerinde pay kapmayı başarmış durumda.

Nokia’nın ezici üstünlüğü

Adduplex‘in bir diğer araştırması ise Windows Phone pazarına yönelik. WP üreticisi markaların pazar paylarını ortaya çıkaran araştırmada Nokia‘nın açık ara liderliği söz konusu. Microsoft‘a satış süreci tamamlanmak üzere olan Nokia‘nın payı yüzde 90’ların üzerinde. Nokia‘yı sadece yüzde 4.4’lük pay ile HTC takip ediyor.

:: Windows Phone 8.1’in cihaz satışlarını olumlu etkileyeceğini düşünüyor musunuz?

 

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Windows Phone 8.1’den İlk Adımlar”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia dan başka ureten yok ki zaten normal önde olması 1520 ye deneme sürümü kurdum 8 e göre çok güzel yalnız beta olduğu için hatalar var

 2. SDN Okuru dedi ki:

  slm nokia lumia 925 gelmedi mi daha ya… benim tlf da gelmedi

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Benım telefona gelmedi güncelleme lumıa 925

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Guzel 8.1de batarya sorunj yasayanlar 0 lasın makineyi duzeliyor….

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Hani HTC’ye WP 8.1 gelmeyecekti? Güzel uydurmuştunuz onu

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bence beta meta her kez geçmeli 8’e göre aralarında dağlar kadar fark var 🙂

" Windows Phone 8.1’den İlk Adımlar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Phone 8.1’den İlk Adımlar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Phone 8.1’den İlk Adımlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "