Okunma

Windows Phone Tango’ya 120 Dil Desteği


30 Ocak 2012 Pazartesi 23:30
Windows Phone Tango’ya 120 Dil Desteği

Windows Phone‘a Ekim ayında gelen Mango güncellemesinden sonra gelecek Tango güncellemesi netleşiyor. Mevcut Windows Phone modellerinin dil seçenekleri açısından kısıtlı olduğu biliniyor. Yakın bir örnek vermek gerekirse, WP‘da Türkçe dil desteği bulunmaması.

Sırf  bu yüzden Nokia başta olmak üzere bir sürü marka Windows Phone tabanlı telefonlarını ülkemize getirmiyor.

WP Sauce adlı site tarafından ortaya çıkan bilgiler neticesinde, Windows Phone Tango güncellemesinde dil desteği ön plana çıkarılıyor. Ayrıca Windows Phone grubundan bir yöneticinin, Hindistan’daki bir etkinlikte 120 farklı dil desteğini doğrulaması beklentileri arttırdı.

Windows Phone Tango ile gelecek dil gelişmeleri sadece konuştuğumuz dillerle sınırlı değil. Tango güncellemesi ile artık Windows Phone platformunun C++ diline destek vereceği belirtiliyor. Bu destek ile beraber uygulama geliştiricilere daha çeşitli yollar açılmış olacaktır. 

Tango ve Apollo güncellemeleri ile Windows Phone platformu zirveye doğru çıkabilecek mi merak ediyoruz.

:: Windows Phone’un gelecek güncellemesine sizce neler dahil edilmeli?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Windows Phone Tango’ya 120 Dil Desteği”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ee ne zaman gelecekmiş güncelleme?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Ohh ***** yuzunden ingilizcemi geliştirdim:)

" Windows Phone Tango’ya 120 Dil Desteği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Phone Tango’ya 120 Dil Desteği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Phone Tango’ya 120 Dil Desteği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "