Okunma

Windows Phone Uygulamaları Artıyor


18 Kasım 2011 Cuma 07:37
Windows Phone Uygulamaları Artıyor

Akıllı telefon pazarının önemli argümanlarından biri olan uygulama sayısı konusunda Windows Phone da hızı bir büyüme gösteriyor. Son bir ayda yüzde 85 büyüyen online yazılım mağazası Marketplace‘e günde 165 uygulama ekleniyor.

40 bin uygulamaya ulaşan online mağazadaki uygulamaların yüzde 15’i oyun, yüzde 857i ise uygulama. Uygulamaların yüzde 68 ücretsiz iken, yüzde 23 ücretli olanlardan oluşuyor. Geri kalan yüzde 9 ise belli bir ücretsiz kullanım süresi bulunan ücretli uygulamalar.

Uygulama adetlerindeki bu artış sürerse önümüzdeki Ocak ayının üçüncü haftasında Marketplace‘teki uygulama sayısının 50 bine ulaşması bekleniyor.

Akıllı telefon pazarında 500 bin uygulama ile Apple’ın App Store, 320 bin uygulama ile Google’ın Android Market‘i geliyor. Ayrıca BlackBerry‘nin App World‘u da az sayıda uygulama ile pazarda rekabet etmeye çalışıyor.

:: Akıllı telefon kullanıyor musunuz?

 

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Windows Phone Uygulamaları Artıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Silverlightcılar bunu bekliyordu zaten WP 7.5 için 7.1 SDK sı harika .netciler patates edicek birde türkiyeyetam anlamıyla destek gelse o zaman görürüz 🙂

" Windows Phone Uygulamaları Artıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Phone Uygulamaları Artıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Phone Uygulamaları Artıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "