Okunma

Windows Phone’un Kralı Finlandiya


29 Mayıs 2012 Salı 06:20
Windows Phone’un Kralı Finlandiya

Microsoft’un mobil pazarda Windows Phone harekatı emin adımlarla devam ediyor. Henüz hızlı bir giriş yapamamış olsa da özellikle Nokia’nın Lumia modelleri oldukça iyi satış rakamlarına ulaşıyor. HTC ve Samsung’un özellikle Windows Phone modelleri de satıyor olsa da en çok Lumia’ların sattığını ve özellikle Android cephesine baktığımızda yüzlerce modele karşılık bir tane olduğunu düşünürsek satış rakamı epey az.

Statcounter üzerinden yapılan araştırmada Windows Phone’un web tarayıcısı kullanım oranı ortaya çıkmış. Windows Phone, bütün dünyada yüzde 0.53 mobil tarayıcı payına sahip. Ülkelere tek tek indiğimizde ise yüzde artıyor. 

Windows Phone’un en büyük üreticisi olan Nokia’nın anavatanı Finlandiya, tek tek ülkeler bazında en çok Windows Phone ile internete giren ülke olarak dikkat çekiyor. Finlandiye içinde Windows Phone tarayıcısının yüzdesi yüzde 7.59 gibi dünya geneline yüksek bir rakam. Ardından gelen ülke ise İzlanda. İzlanda’nın da yüzde 2.30‘luk bir oranı bulunuyor. 

Lumia 900 ve 800‘ün çok sattığı Amerika ve İngiltere’nin listeye girememiş olması, satılan o kadar Lumia’nın halen toplamda yüzde 1.40‘ı geçemediğini gösteriyor. Bu da aslında Windows Phone’un şu anki genel durumunu bize özetliyor diyebiliriz.

:: Türkiye’de satışa çıkınca Windows Phone almayı düşünüyor musunuz?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Windows Phone’un Kralı Finlandiya”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    finlandiyalılar kendi markalarına sahip çıkıyor demek ki.. lumia’lar çok satıldığına göre tarayıcı oranı da yüksek çıkıyor..

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Microsoft Windows Phone icin lokalizasyon yani dil destegiydi falan gibi konularda nedense cok agir ilerliyor. Yoksa cok rahat Android’i gecer pazar payi olarak.

  3. Nemre dedi ki:

    Çin Malı Telefonlarda En Çok Çinde Satılıyormuş.

" Windows Phone’un Kralı Finlandiya konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows Phone’un Kralı Finlandiya ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Phone’un Kralı Finlandiya ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "