Okunma

Windows XP’de SP3 Testi Genişliyor


04 Aralık 2007 Salı 22:00
Windows XP’de SP3 Testi Genişliyor
Microsoft’un altı yaşındaki emektar işletim sistemi Windows XP için geçen yıl çıkması planlanan, fakat Microsoft’taki yapım ekibinin Vista’ya odaklanması sebebiyle askıya alınan Service Pack 3 güncellemesi, nihai test aşamalarına ulaştı. Gelecek yılın ilk yarısında yayınlanması beklenen güncellemenin test sürümü, geçtiğimiz ay yapılan ve 15.000 kullanıcının dahil olduğu yayınlamanın ardından şimdi de MSDN ve TechNet kullanıcılarına açıldı.

SP3 Önünde Vista Bir Engel mi?

Zamanlamanın müşteriden gelecek tepkiler esas alınarak yapılacağını vurgulayan Microsoft yetkilileri, halka açık beta sürümün ileriki bir tarihte yayınlanabileceğini belirtiyor. Yine de fazla heyecan yapmamakta fayda var. Çünkü Service Pack 3 bir anda işletim sisteminizi mükemmel bir hale getirmeyecek. Özellikle Microsoft’un Windows Vista satma konusunda ne kadar istikrarlı olduğu göz önünde bulundurulursa, Microsoft’un Kanuni Sultan Süleyman’ı diyebileceğimiz (ortaokul tarih dersinden hatırlayacağınız üzere, kendisi tahtta en uzun süre kalan Osmanlı padişahıdır) Windows XP’nin SP3 güncellemesi bazı güvenlik yenilemeleri ve hata ayıklamalarından çok fazlasını sunacak gibi görünmüyor.

Yazan: Serkan Keskin
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Windows XP’de SP3 Testi Genişliyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  SP3 for Windows XP Professional is currently planned for 1H CY2008. This date is preliminary. Arkadaşlar bu ne demek.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bildiğim kadarıyla sp3 de sadece xp sp2 den sonra çıkmış olan tüm güncellemelerle birlikte çıkan xp düzeltmeleri(hotfix) ler ***** microsoft desteği ***** ureticileride xp den desteğini kesmeye başladıktan sonrada(umarım kesmezler) vistaya geçilmeye başlanır.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Internet Explorer 8 Windows Xp Sp3 olacak mı?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  gelir i

 5. SDN Okuru dedi ki:

  vista satılsın diye vermiyorlar
  SP 3 çıkınca vistanın pabucu dama atılacak galiba

  Yani pek çok şey vistaya benzeebilirler

 6. SDN Okuru dedi ki:

  İyi de niye SP3 bekliyorsunuz ki.. İngilizce sürümün sp3 betasını indirip XP’ye entegre ettim. Sadece sp3 yazdı. Başka hiç bir görsel veya işlevsel değişiklik yok. SP2’den sonra çıkan tüm yamaların adı olmuş sp3. Vista dururken xp’yi adam etmeye uğraşırlar mı hiç?

 7. SDN Okuru dedi ki:

  hadi verin artık sp3 türkçe paketini gına geldi

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Windows hikaye Linux şahane.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  sp3 ile dx10 gelse çok iyi olur ama nerdeee.

" Windows XP’de SP3 Testi Genişliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows XP’de SP3 Testi Genişliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows XP’de SP3 Testi Genişliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "