Windows XP Nasıl Kurulur?


06 Ağustos 2007 Pazartesi 13:00
ABONE OL
Windows XP Nasıl Kurulur?
Günümüzde birçok kişi, bilgisayarıyla nasıl baş edeceğini tam anlamıyla bilemiyor. En azından bir işletim sisteminin nasıl kurulduğunu bilmeyen binlerce bilgisayar kullanıcısı hâlâ klavyenin tuşlarına basıyor. Türkiye’de ise internetin yaygınlaşmasıyla çoğalan bilgisayarların, bilgili kişiler için bir azap haline dönüştüğünü söyleyebiliriz. Çünkü her yeni bir bilgisayar kullanıcısının en ufak bir sorunda komşusuna koşup kapıyı çalmaları, içerden "evde yokum" diye bir ses duyma olasılığını arttırabiliyor.

Yaklaşık olarak 45 dakika boyunca sizi bilgisayar başına mahkum eden Windows XP’nin kurulumu ise zannedildiğinden kolay; ama zaman alan bir işlem. Tabii bu süre sizi korkutmamalı. 9 yaşındaki bir çocuğun bile rahatlıkla kurabildiği Windows XP’nin kurulumunu adım adım videoda anlatıyoruz.

Animasyonu İzleyin

Animasyonu İndirin

:: Windows XP‘nin kurulumu sırasında sorunlar mı yaşadınız? SDN Forumları’nda cevap bulalım.

Hazırlayan: Volkan Taş
SDNhttp://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
100 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

teşekkürler sdn ekibi çalışmalarınızda başarılar diliyorum. ellerinize sağlık

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

bence bu gibi konulara değinmeniz çok güzel aslında bu gibi konular sürekli olsa dahada eğitici olur çalışmalarınızda başarılar

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Kendi adıma Çok tercih edilen birkaç Linux sürümünün de kurulumunun anlatılmasını istememin bir şeyler yapan insanların işlerine çomak sokmak ile alakası olduğunu hiç sanamıyacağım. Çünkü bu bir şeyler yapan insanlardan bir şey istemektir,çomak sokmak ile lakalası olamaz. Ayrıca windows düşmanlığı olarak bakmak garip bir bakış açısı. Çünkü kaç kişi XP’yi orjinal para verip alıyor ve ofis paketini? İnsanlara bunun ücretsizleri mevcut derken kullanımı da şöyle demenin windows düşmanlığından ziyade insanlık adına bir hareket olduğu şeklinde bakılması çok anormal mi geliyor?! Ayrıca “düşmanlık” gibi itici bir kelime çok aşırı olmuş. Fakat bir ürünün alternatifleri var ise aralarında da her zaman rekabet olacaktır ki kalite artsın,yenilik olsun,gelişsin. Bu rekabetin de düşmanlık ile alakası yok. En kötü ihtimalle dahi linux windows’a ve dolayısı ile windows kullanıcılarına da faydalıdır. Tüm açık kaynak kodlu yazılımlar için ücretli alternatifleri için böyle bir iyileştirici etkisi olduğu gerçektir.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

bütün cevapları okudum eheh gülmekten geberdim yaw bazı cevaplar o kadar sığki. Burada ciddi bir iş yapılmış emek verilmiş sonuçta bilgi paylaşılmış. Adult forumlarda bile “emeğe saygı, artı rep,helall, süpersin” gibi ifadeler kullanılırken burda küçümseyici cevap yazanları küçümsemek bile önemsemek anlamına gelir. SDN ekibine teşekkürler.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

xp home de aynı şekildemi yükleniyor??

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Yahu arkadaşlar bu yorumların hali ne böyle?

Burası Microsoftun ajanlarıyla dolmuş taşmış. İnsanlara Linuxtan konuşmayı yasaklamaya çalışıyorsunuz. Karnınızı iyi doyuruyor anlaşılan.

B.B’nin ismini verdiği Kahraman Okur,

Yukarıda eleştirdiğin arkadaşlardan 1 kişi bile VOLKAN TAŞ’ın videosuna laf etmiş mi?

Ben bütün yorumları okudum. Kimse bu video buraya niye konulmuş keşke olmasın dememiş.

Benim görevim bu, BB ve Microsoft beni bu tip işler için görevlendirdi diyorsan o başka mesele.

İnsanlara yapmadıkları birşeyi isnat etmişsin bunlara az deyip bir de sayısız küfür etmişsin daha daha forum sahibi arkadaşa ne kadar kötü admin var onlar gibi olduğunu söylemişsin.

***Nerden biliyorsun bu arkadaşları şahsen tanıyor musun?*** Ya dediğin şeyleri hak etmeyen insanlarsa ?

Adamlar Linux dedi diye bir dar ağacına çıkarmadağın kaldı milleti.

Böyle kaliteli bir siteyi bu hale getirmeye, seviyeyi bu kadar düşürmeye hakkın var mı?

Videoyu hazırlayan arkadaşa emeklerinden ötürü teşekkür ederim. Aynı ilgiyi Türkiye’de rağbet gören Linux distroları için de göstermelerini bekliyoruz. Sadece Pardus kurulumunu anlatmakla Linux’a gereken desteği verdiğinize inanıyorsanız o başka.

Ek olarak: Ben de “Linux” dedim diye beni ukalalıkla suçlayıp küfür edecek arkadaşlara duyurulur copy/paste’i iyi kullanırım.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Yorumları okuyunca gördüm ki tüm arkadaşlar xp’yi kurmakta ne var, bunu bilmeyende mi var diye soruyor. Arkadaşlar xp kurmasını bilmeyen profosörler bile var türkiyede siz neyin muhabbetini yapıyosunuz. Son bir ayda üç kişiye xp kurmasını öğrettim. Ben öğretmenim ve çevremde o kadar çok bilgisiyarı olan ama kullanmayı bilmeyen kişiler var ki. Yani bence güzel bi çalışma olmuş bu. Tebrik ediyorum sdn çalışanlarını…

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

“Linux kurulumu ile ilgili bilgi isteyen arkadaşları samimi olmaya davet ediyorum. Neden birşeyler yapan insanların işlerine bir çomak sokmaya çalışırız ki ? ”
Yazan: SDN Okuru Tarih: 2007-08-09 05:26:25 şu saatte ki yorumu yapan kişi ***** bir kaç konuya cevap vermek istiyorum.
-Linux ve açık kaynak felsefesini az buçuk bilen biriyim. Windows ile ilgili yazılan her yazının altına “bunun Linux için olanınıda anlatın ,yapın” demenin mantıksız olduğunu söylemeye çalışıyorum.
-Orjinal Windows Kullanıyorum.
-Bilgisayarımda Pardus’ta kurulu.
-***** kaynak gösterecek bir “Windows Ajanı” düşünebiliyorsanız çok güzel. ve sizce Microsoft’un böyle bir ajana ihtiyacı var mı :)))
-Tekrar söylüyorum “Linux sevmek başka şeydir ,Windows düşmanı olmak başka bir şeydir”.
-Hatırlatmak isterimki beğensekte beğenmesekte %99’u Windows kullanıyor ve bu kısa sürede değişmeyecek.
-“Windows Ajanlığı” ile suçladığınız kişi bir çok kişinin Pardusla tanışmasına ya da en azından ne olduğunu bilmesine vesile olmuştur.
-Ve fakat Windowstanda şikayet etmemektedir.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

[ilker] sayın ilker 2 veya 3. sayfada türk yapımı linux un tanıtıldığını nasıl yüklendiğini görebilirsiniz

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Haha ! Bilgisayar konusunda en ufağından en büyüğüne program yazan her insan bilir ki mükemmele ulaşamamışlardır. Ayrıca geniş kitlelere hitap eden bir program ise bu herkes tarafından beğenilmesi mümkün değildir. Bir insan “Ve fakat Windowstanda şikayet ***** diyebiliyorsa o pek de normal değildir. Hele ki sana “Bak ben bunu yaptım fiyatı da şu kadar” diyen birinin malını almış da şikayet etmiyorsa şaşırtıcı bir durum mevcuttur onda. Ayrıca herkesin memnun olmasını beklemek ve istemek de felaket bir fikriyat. İnsan elbette ki daha iyisini isteyecek,arayacaktır ki bugün XP yarın Vista öbürgün bilmemnesta kullanabilsin. Yoksa hepimiz memnun olsaydık ne diye Windows 3.1’den buralara kadar geldik. O da her işimizi görüyordu. Sana önerim Windows 3.1 kullanmandır 🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

evet vista varken neden xp? hoş vistayı kurmak çok daha kolay ama neyse

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Normal kurulumun nasıl olduğunu biliyorum ama ghost vb programlarla nasıl kurulduğunu bilmiyorum. Onların videosunu ve vista kurulumunun videosunu hazırlarsanız çoook sevinirim. Her şey için teşekkürler

Sefer SEZER

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

windows 3.1’den vista’ya kadar tüm microsoft sistemlerini ve bir çok linux dağıtımını kurdum daha önce. açıkçası windows 98 ten sonra xp kurmak o kadar kolay gelmişti ki anlatamam. yani 98 de zor değildi fakat xp aşırı kolaylaştırılmıştı. vista kurarken durumun daha da basite indirgendiğini gördüm. nerdeyse bilgisayara program kurmaktan farkı kalmamış.

ama ne yazık ki hala format işi için bilgisayarcıya 30-50 YTL arası bayılan arkadaşlar var. Halbuki bir defa kuran kişiyi izleseler çok rahat yapabilecekleri bir şey.

bu arada aklıma geldi xp kurmadan önce xp kurulum simülatörü yüklemiştim bilgisayara yani aynı xp kurar gibi her adımı sana yaptırıyor fakat hiçbirşey kurmuyor. flash animasyonu gibi bişeydi. korkan arkadaşlar antrenman olması açısından deneyebilir bulurlarsa.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

“Sana önerim Windows 3.1 kullanmandır :)”

Windows demiştim dikkat ederseniz. XPyi siz eklediniz. 🙂
Ve ben yukarıda bir anayasa yazmadım.
“Ve fakat Windowstanda şikayet ***** cümlesinden “müşteri memnuniyeti” ve “yazılım beğenme-beğenmeme ” felsefesi gibi ayrıntılı konularla ilişkilendirileceğini tahmin edemedim bağışlayın.Ayrıca normal olup olmadığım ile yorum yapma hakkını size kim verdi ? Ve “normal”i siz mi belirliyorsunuz ?
Birde yorumu yazarken bir “Öneri” talebim ***** öneriniz için sağolun.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

guzel bir sitee ellerinize saglik

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

her şey çok açık teşşekkürler sdn

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

cok güzel anlatmıssınız xp kurulumunuherşey için sağol

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

yav kim kuracak bunu ben videoyu izlemedim ***** kuruş verip kurdururuz

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

SDN çalışanlarını tebrik ederim her seviyedeki kullanıcıya uygun içerik hazırlayıp sundukları için 🙂
Çalışmalarınızın ve başarınızın devamı dileğiyle 🙂

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

arkadaşlar bilgisayar cdden başlamıyor direk açılıyor yardımcı olabilirmisiniz

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Merhaba,ben d ve c klasörü açmayı anlayamadım o taraf hızlı geçti

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

mükemel çalışma,derli toplu.

Cd Rom başlamıyorsa arkadaşım Bios ayarlarından CD rom u 1.aygıt olarak belirlemeniz gerekir. Hangi bios’ kulanıyorsun bilmiyorum ama Boot Yda Advancel sekmesinin bölümünde olucak CD Rom u 1. yap kaydet yoluna devam et. Korkma yanlış yaparsanda keydetmedikten sonra aynısı kalır Yanlış keydedersende tekrar baştan başla filan

Korkunun ecele faydası yoktur.
Seamlarımla

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Yavşlatmak elinde (Bilgisayara sen hükmet o sana değil)kardeşim tekrar tekrar izle

selamlar

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

ilk önce bios olayınıda açıklarsnız sevinirim

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

güzell bilg. müh okuyorum ama xp nasıl kurulur bilmiyorum . saygılar

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

çok teşekkür ederim

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Teşekkürler SDN.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Gerçektende çok yararlı bi çalışma arkadaşlar çok sağolun teşekkürller.

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

bu videoları hazırlayan arkadaşlardan allah razıolsun 55

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim yapmayın bu işten para kazanan var diyen arkadaşada kusura bakma biraz para gözsün herhalde. paylaşılmayan BİLGİ hiç birşeydir

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

“Milyonların Sevgilisi Windows” son derece haklı bir ifade dünyanın hala %95i windows kullanıyor. apple var linux var ama windows niye çünkü önemli olan işlevsellik. hem kullanıyorsunuz ki çoğunuz korsan kullanıyor birde laf ediyorsunuz. Hem microsofu eleştiriyorsunuz ama hepiniz bilgisayarı öğrenirken windowsla başlıyorsunuz şimdide çoğunuz onu kullanıyorsunuz. ee ne demişler. meyve veren ağacı taşlarlar. ben Windows u çok seviyorum. ben onu güvenlik açıklarıyla, bug larıyla sevdim. Linux de bir iki oynak şekerci dükkanı gibi pencereye, destop a satmadım. zaten pencere, masaüstü sisteminide windowstan arakladılar ama neyse… Alayına Windows ;);)

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

ya format işi tamamda bir şeyi anlamadım format atarken xp cd sini taktığımızda karşımıza direk ön yükleme için bir tuşa basın yazısı çıkmıyorki nasıl olcak bu iş

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

cidden başka konumu yok ya bilgisayarcıların ekmegiyle oynuyosunuz

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

olm akıllı konusuk bilmiyom varmı gerisi ipne

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

vaybe neler yapmışlar yahuu

SDN Okuru
SDN Okuru
13 yıl önce

Bunlar basitleşti dah fazla aktif bilgi lazım hacam…….

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

ben cam açamıyorum yardım edin…

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

bılgısyarı ık aldıgım sene 2000 yılında wın98 yenıden kurmak ıcab etmıstı kurdum ama donanım surucu ıvır zıvır ları kuramayınca servıse kurmus bırde taksıte yakın para almıstı o gundur bu gundur heseyı kendım yapıyorum bır kez gormem yetıyor
hanı bır soz vardır
“dırgenı yıyen sıpa bır daha gelırmı sapa”dıye atasozumuz vardır ya
kendı uzerıneze alınmayınız alına varsada ozur ben kendım ıcın yazdım gocunacak degılım o parayı verınce :=))
dahayumusagı var ya
sutten agzı yanan yogurdu ufleyerek yermıs

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

cok sagolun bu cok yararli bir konu

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

çok güzel olmuş başarılarınızın devamını dilerim…

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

TEŞEKKÃœR ***** GİBİ ACEMİ CAYLAKLAR İÇİN GÃœZEL ÇALIŞMA YAPMIŞSINIZ….

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

saol kardeşim emeğine sağlık çok güzel olmuş…

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

indiremedim nasil indirecegim olmuyor olsaydi iyi olacakdi

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

işin ilginci orada girilen serialin 1,2,3 gibi sayma sayılar olduğunu anlayamayan arkadaşlar da var

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

merhaba yorumları tek tek okudum. kimisi benim durumdakileri bir hayli küçümsemiş. o zaman yardım edin arkadaşlar.
windows xp cdm kayıp. mecburen her defasında 30 liraya format attırmak zorunda kalıyorum kimsede orjinal windows yüklemiyor.

driverları nereden bulucam nasıl cd oluşturabilirim.

kazık kadar kız oldum ama anlamıyorum suçmu.
🙁

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

teşekkürler

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

harika olmuş

SDN Okuru
SDN Okuru
12 yıl önce

kardeslerim sizde annenizin karnında öğrenmediniz xp kurmayı bilmeyenler için hazırlanmış bir video zaten. “Gereksiz, hala kuramayan mı var” gibi sözleri söyleyenler bir zamanlar XP cdsini cd sürücüsüne takmaktan korkan insanlardı. En azından öyle düşünüyorum;) Videoda emeği geçenlere teşekkürler.

SDN Okuru
SDN Okuru
11 yıl önce

ama bnde widyoyu acmıyoR :S

SDN Okuru
SDN Okuru
9 yıl önce

arkadaşlar benim bilgisayarım linüx ben linüx de hiç xp kuramıyorum yardım eden varmı. saygılarrrr

" Windows XP Nasıl Kurulur? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows XP Nasıl Kurulur? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows XP Nasıl Kurulur? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!