Okunma

Windows XP ve 7 Rekabeti


04 Kasım 2010 Perşembe 12:30
Windows XP ve 7 Rekabeti

Windows XP’nin başarısı Microsoft’un canını sıkmaya devam ediyor. Bir firmanın ürettiği ürünün başarı yakalamasından rahatsız olması çok sık rastlanan bir durum değil. Ancak durum Windows XP ve Microsoft ilişkisi hakkındaysa işler biraz değişiyor. (Hangi İşletim Sistemi Kullanıcıların Gözdesi?)

Üzerine iki yeni sürüm çıkmasına rağmen, kurumsal şirketler bir türlü Windows XP’den vazgeçemiyor.

Kurumsal Şirketler

Forrester Research adlı bir araştırma şirketinin yaptığı çalışmaya göre, Windows 7 kullanan kurumsal şirket oranı sadece %10.

Buna karşın, Windows XP’nin oranı ise %75 seviyesinde bulunuyor. Windows 7 kullanımının geçen seneden bu yana sadece %1 artmış olması ise Microsoft’u kara kara düşündürüyor.

 

Şirketlerin ilk tercihi hala Windows XP

 

Umut Var

Forrester’ın yaptığı araştırmanın bazı sonuçları ise Microsoft’u umutlandıracak cinsten. Araştırmaya katılan şirketlerin %90′ı Windows 7′ye geçmeyi planladıklarını fakat bunun için kesin bir zaman belirtemeyeceklerini açıkladılar.

Tahminlere göre, 2014 yılına gelindiğinde kurumsal şirketlerdeki Windows 7 kullanım oranı Microsoft’un istediği seviyeye gelecek.

Windows XP’ye resmi desteğin kesilmesi gibi önlemlerin de Windows 7 kullanımının artmasını sağlaması bekleniyor.

 

:: Şirketler sizce ne zaman Windows 7 kullanmaya başlar?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Windows XP ve 7 Rekabeti”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    varmı xp gibisi windows 7 sadece yüksek özellikli bilgisayarda tercih edilir biraz zengin olsak windows 7 tercih olmaya başlar

" Windows XP ve 7 Rekabeti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Windows XP ve 7 Rekabeti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows XP ve 7 Rekabeti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "